Firmino s klopi prinesel zmago Liverpoolu proti PSG-ju

Liga prvakov 18. Sep 201822:37 > 22:39
Julian Finney Getty Images Sport

V enem izmed derbijev 1. kroga Lige prvakov je (v skupini C) uspel Liverpool v zadnjih minutah streti odpor PSG-ja.

v

Redsi so v prvem polčasu povedli z 2:0, potem ko sta zadela Daniel Sturridge in Jame Milner z bele točke. Slednji je zadnjih deset golov za Liverpool dosegel z enajstih metrov. Thomas Meunier je v 40. minuti znižal na 2:1, sedem minut pred koncem srečanja pa je po samostojni akciji Neymarja žogo v mrežo pospravil Kylian Mbappe.

Liverpool je vse sile usmeril v napad, kar se je rdečim obrestovalo. Rezervist Firmino je z zadetkom v sodnikovem podaljšku zagotovil zmago in prvo mesto v skupini C.

V skupini A je Atletico Madrid uspel priti do preobrata pri Monacu. Ekipa iz kneževine je povedla z golom Samuela Grandsira, a sta Diego Costa in Jose Gimenez še pred koncem prvega polčasa Madridčane spravila v vodstvo, ki je zdržalo do zadnje sekunde srečanja.

Christian Pulišić je junak navijačev Borussie iz Dortmunda, ki je na gostovanju v Bruggeu odnesla vse tri točke. Američan je za vse tri točke zadel v 85. minuti.

V skupini D je Galatasaray zabeležil prepričljivo zmago nad Lokomotivo iz Moskve (3:0). Strelci za turški klub: Garry Rodriguez, Eren Derdiyok in Selcuk Inan z enajstih metrov.

Portu je sodnik Jesus Gil iz Španije v Gelsenkirchnu dosodil kar dve enajstmetrovki, portugalski predstavnik je izkoristil le eno in sicer v 75. minuti za izenačenje in končni izid 1:1 (Otavio). Še pred tem je v prvem polčasu strel z bele točke zgrešil Alex Telles, v 64. minuti pa je za schalkejevih 1:0 poskrbel Švicar, Breel Embolo.