Tuchel: Dobro smo igrali, zaslužili smo si več

Michael Regan/Getty Images

Thomas Tuchel je bil kljub porazu PSG-ja proti Liverpoolu v 1. krogu skupinskega dela lige prvakov zadovoljen s predstavo svojih varovancev. Redsi so do zmage prišli v sodnikovem podaljšku, ko je zadel Roberto Firmino.

Liverpool je sicer tekmo začel bolje in povedel z 2:0. Parižani se niso predali in se z zadetkoma Thomasa Meunierja ter Kyliana Mbappeja vrnili v igro, a na koncu ostali brez točk. Trener PSG-ja Thomas Tuchel je bil po tekmi prepričan, da je njegova ekipa igrala dobro.

Rezultat morda ne razkrije vsega dogajanja na zelenici. Pred koncem rednega dela smo imeli preko Draxlerja priložnost, da bi mi povedli. Če bi, bi zagotovo zmagali. V prvem polčasu smo igrali fantastično. Zame rezultat ni niti logičen, niti korekten. V prvem polčasu smo prejeli dva gola, a nikoli nismo nehali verjeti,” je po tekmi razlagal Tuchel.

Igrali smo z veliko želje in samozavesti. V drugem polčasu smo morda prevečkrat zapravili žogo, a to je Anfield. Klopp z ekipo dela že tretje leto in Liverpool pod njegovo taktirko vseskozi pritiska in vam otežuje delo. Kljub vsemu pa smo do konca obračuna igrali svojo igro,” je še dodal Tuchel.