City po uvodnem šoku do preobrata, Juve brez težav

Liga prvakov 2. Okt 201820:50 > 20:52
Michael Regan, Getty Images Sport

Nogometaši Manchester Cityja so z veliko mero sreče na tekmi 2. kroga skupinskega dela lige prvakov z 2:1 premagali Hoffenheim. Juventus je s sijajnim Paulom Dybalo, ki je dosegel hat-trick, s 3:0 premagal švicarski Young Boys.

Hoffenheim je pred domačimi navijači povedel že v 44. sekundi in City zabil najhitrejši zadetek v zgodovini sinjemodrih med evropsko elito. S podajo v prostor se je izkazal Kerem Demirbay, ofsajd zanki pa se je uspešno izmuznil Ishak Belfodil, ki je brez težav ugnal Edersona.

Angleški prvaki so hitro odgovorili in preko Sergia Aguera v osmi minuti izenačili. City je izvedel svojo tipično akcijo, ki sta jo začela David Silva in Leroy Sane, ki je na koncu asistiral Argentincu za zadetek.

City je bil pričakovano v prednosti v posesti (66-odstotkov), večkrat tudi sprožil v okvir gola (šestkrat) in izvedel tudi sedem kotov več kot nemška ekipa – skupno osem. Kljub terenski premoči pa so se varovanci Pepa Guardiole mučili vse do 87. minute, ko je napako domačih s prvim golom v tej sezoni izkoristil David Silva, ki je Cityju priigral prvo zmago v letošnji ligi prvakov.

Sinjemodri imajo po dveh tekmah na svojem računu tri točke, Hoffenheim pa je po današnji tekmi ostal pri točki iz prvega kroga.

V skupini H je Juventus gostil švicarskega prvaka Young Boys in zanesljivo zmagal – 3:0. Stara dama je bila tudi brez kaznovanega Cristiana Ronalda zelo razigrana, njegovo odsotnost pa je sijajno izkoristil Paulo Dybala, ki je zabil vse tri gole na tekmi.

Argentinec se je prvič izkazal že v peti minuti, drugi gol je zabil v 33. minuti, sanjski večer pa sklenil z zadetkom v 69. minuti.

Gostje so tekmo končali z igralcem manj, saj je v 78. minuti drugi rumeni karton prejel Mohamed Aly Camara.

Juventus je v skupini H na vrhu s šestimi točkami, v naslednjem krogu pa ga čaka vroč obračun z Manchester Unitedom, ki je danes na delu pri Valencii. Švicarji tudi po drugem krogu ostajajo brez točke.

Oglejte si vse rezultate in lestvice skupin lige prvakov.