Napoli doma šokiral Liverpool, Barca ugnala Spurse

Liga prvakov 3. Okt 201822:36 > 22:54
Getty Images Sport, Julian Finney

Za nami je tudi drugi krog Lige prvakov. Večjih presenečenj danes ni bilo. Na derbiju je v Londonu prišla do zmage Barcelona, ki je z 2:1 ugnala Spurse. Napoli pa je doma šokiral v 90. minuti Liverpool in ga ugnal z 1:0.

Napoli je pred domačimi gledalci prevladoval na obračunu proti Liverpoolu in do zadetka prišel šele v 90. minuti, ko je za zmago zadel Lorenzo Insigne in zadal redsov boleč poraz. Neapeljčani so se z zmago po remiju s Crveno zvezdo danes s tremi točkami skočil na prvo mesto pred Liverpool in PSG, ki je danes pred domačimi gledalci nadigral Crveno Zvezdo.

Na derbiju številka dve pa je Barcelona slavila v Londonu proti Tottenhamu s 4:2. Na izjemno zanimivem obračunu so Katalonci vseskozi držali prednost pred Spursi in na koncu tudi zasluženo slavili ter prekinili serijo treh zaporednih tekem brez zmage. Po prvem polčasu so gostje že vodili z zadetkoma Coutinha in Ivana Rakitiča. V drugem polčasu je Harry Kane znižal, a je Leo Messi znova zadel za prednost dveh golov. Nekaj upanja je domačim vliv Erik Lamela, ki je zadel v 66. minuti. Končni rezultat 4:2 pa je postavil Messi v 90. minuti.

Do zmag sta prišla tudi oba slovenska vratarja Samir Handanović je z Interjem slavil z 2:1 v gosteh pri PSV-ju. Jan Oblak pa je pred domačimi gledalci z Atletico Madridom s 3:1 premagal Club Brugge.

ATLETICO MADRID 2:1 CLUB BRUGGE
Griezmann 27., 67., Koke 94.; Groeneveld 39.

BORUSSIA (D) 3:0 MONACO