Manchester City potrebuje navijače

Liga prvakov 22. Okt 201818:06 > 18:08
Clive Mason, Getty Images Sport

Manchester City v torek v okviru tretjega kroga skupinskega dela Lige prvakov gostuje pri Shaktarju (ob 21h), kjer bodo poskušali priti do druge zmage v skupini F. Guardiola poziva navijače, da končno začnejo sodelovati, saj igralci potrebujejo njihovo podporo.

Manchester Cityju očitno manjka podpora oz. energija s tribun, predvsem v Ligi prvakov, zato je Pep Guardiola prejšnji teden malo pokomentiral apatijo na tribunah na tekmah Lige prvakov. Zdaj pravi, da njegovi igralci potrebujejo podporo in poziva navijače, da se vključijo.

“Morate imeti to željo. Mora jo imeti klub, navijači, uprava, lastniki, … Le tako se bomo približali dobremu rezultatu. Nekaj vas mora gnati, vam dati veter v hrbet. Ne more biti samo menedžer tisti, ki si želi osvojiti Ligo prvakov. To željo morajo imeti vsi v klubu in okoli njega. Pa nimam tega občutka, da bi nas navijači bodrili k temu, kar želimo osvojiti,”je povedal Guardiola na novinarski konferenci pred gostovanjem pri Shaktarju.

“Vem, da smo dobra ekipa, a v takšnem tekmovanju potrebuješ nekaj posebnega, a ne občutim, da to trenutno imamo. Prejšnjo sezono sem videl, da še nismo bili pripravljeni, a to ne pomeni, da nočemo poskušati. Ni dovolj, samo imeti željo, vsi sestavni deli se morajo skladati. A vsaka tekma je nova izkušnja. Klub dobro dela zadnjih deset let in vsako leto smo bližje. Prišlo bo leto, ko nam bo uspelo,” pravi Guardiola.