CR7: "Uživam v nogometu, resnica vedno najde pot"

Liga prvakov 22. Okt 201819:38 > 19:43
Getty Images Sport, Jan Kruger

Cristiano Ronaldo se vrača na Old Trafford. Pred tekmo Lige prvakov med Juventusom in Manchester Unitedom se je razgovoril na novinarski konferenci.

Angleški novinarji ne bi bili angleški novinarji, če ne bi Cristiana Ronalda pričakali z vprašanji o obtožbah za posilstvo in dejstvu, da letos ni dobil nobene individualne nagrade.

Portugalec je v svojih odgovorih potrdil težko situacijo, v kateri se je znašel v zadnjih mesecih, nato pa se osredotočil na športna tematska vprašanja, a vseeno odgovarjal na vprašanja, ki nimajo veze s tekmo

“Nisam obseden z individualnimi nagradami. V zadnjih dveh mesecih se osredotočam samo na Juventus. Zares uživam, odlično je. Prilagajanje je potekalo gladko, vsi v ekipi so fenomenalni. Individualne mi ne pomenijo nič. Osvojil sem jih veliko, to nikoli ni bila težava,” je dejal Ronaldo.

“J, sem srečen človek. Po obtožbah sem podal izjavo pred dvema tednom. Nimam razloga, da lažem o čemerkoli. Z odvetniki smo prepričani, da bo vse vred. Najpomembneje zame je, da uživam v življenju in nogometu. Imam ljudi, ki se ukvarjajo z drugimi stvarmi. Resnica vedno pride na dan,” je dodal Ronaldo, ki se zaveda, kako pomembno je obnašanje izven terena.

“Vem, da sem mnogim vzgled tako na igrišču kot izven njega. Vedno sem nasmejan. Igram v fantanstičnem klubi, imam prekrasno družino in sem zdrav. Imam vse. Ostalo ni odvisno od mene.”

Portugalec ni želel primerjati Real Madrida in Juventusa.

“Ne želim delati primerjav med nekdanjim in sedanjim klubom. Obe ekipi sta sijajni. Vesel sem, da sem lahko igral tukaj v Manchester Unitedu, nato v Realu in sedaj v Juventusu,” je povedal napadalec italijanskega prvaka.

Ronaldo pravi, da Juventusu ne bo lahko na Old Traffordu.

“To bo težka tekma. Vemo, da je United dober klub, igrajo doma. Ampak tudi mi imamo svoja orožja in svojo priložnost. Če bomo igrali dobro, tako kot želi naš trener, imamo možnost, da zmagamo.”

“S čustvenega vidika je zame povratek na Old Trafford  velika stvar. Poznam zgodovino. Tu sem osvojil številne lovorike. Sir Alex Ferguson je nekdo, ki ga nikoli ne bom pozabil in želim ga pozdraviti pred tekmo,” pravi Ronaldo.

Ronaldo je rekel, da je srečen v Juventusu in Serie A. Vsi v klubu so mu pomagali, da se na razmere čim hitreje prilagodi.