Bayern v Atenah končal črni niz, remi v Bernu

Liga prvakov 23. Okt 201820:42 > 20:47
Alexander Hassenstein, Getty Images

Nogometaši Bayerna iz Munchna so prekinili serijo štirih tekem brez zmage na vseh tekmovanjih, ko so v tretjem krogu Lige prvakov premagali AEK v Atenah z 2:0. Na drugi tekmi, ki se je igrala v terminu ob 18:55 so Young Boysi remizirali z Valencio 1:1.

Bayern se je konec septembra in v oktobru znašel v rezultatski krizi, a si so nekako uspeli povrniti samozavest po slavju na gostovanju v glavnem mestu Grčije.

Bavarci so povedli v 61. minuti, ko je zadel Javi Martinez. Serge Gnabry in Mats Hummels sta odigrala po levi strani, žoga je prišla do Robbna, ki je streljal, odbitek pa je prišel do Martineza, ki je s spretno reakcijo zatresel mrežo AEK-a.

Na 2:0 je povišal Robert Lewandowski komaj 2 minuti kasneje po asistenci Rafinhe. Brazilec je zaposlil Poljaka na oddaljenejši vratnici, ki mu nato ni bilo težko doseči zadetka.

Bayern ima sedaj sedem točk na čelu lestvice skupine E, Ajax ima 4, Benfica 3, AEK pa je brez točk.

Na tekmi skupine H so Young Boys in Valencia odigrali 1:1 v Bernu. Za Valencio je zadel Mitchy Batshuayi v 26. minuti, v 55. pa je Guillaume Hoarau prinesel točko domačim iz enajstmetrovke.

Na lestvici skupine H vodi Juventus s 6 točkami, sledi Manchester United s 4, Valencia ima dve in Young Boys 1.