Dybala ugnal Rdeče vrage, City in Roma zanesljiva

Liga prvakov 23. Okt 201820:18 > 22:52
Getty Images/Emilio Andreoli

Nogometaši Manchester Uniteda in Juventusa so se pomerili v tretjem krogu skupinskega dela Lige prvakov. V središču pozornosti je bil CR, ki je igral proti svojemu bivšemu klubu, edini gol na tekmi pa je za zmago Stare dame dosegel Paulo Dybala.

Stara dama je na Old Traffordu povedla v 17. minuti, ko je najprej Ronaldo prodrl po desni strani in podal proti Juanu Cuadradu, ki pa ni uspel ujeti žoge. Do nje je prišel Paulo Dybala, ki je s petih metrov premagal Davida de Geo. Do konca srečanja se rezultat več ni spremenil, čeprav je bil Juventus boljši nasprotnik, imel je več priložnosti in večjo posest žoge. De Gea je zelo trpel, a ni več podlegel.

Šahtar je gostil Manchester City. Meščani so do prvega zadetka prišli v 30. minuti, ko je David Silva odbito žogo poslal v mrežo. Že 5 minut kasneje je vodstvo povišal Aymeric Laporte po podaji s kota Kevina de Bruyneja za 2:0. V drugem polčasu je končni rezultat v 71. minuti postavil Bernardo Silva za zmago sinjemodrih s 3:0.

Na tekmi med Hoffenheimom in Lyonom je povedel Lyon v 27. minuti, ko je po napaki domače obrambe zadel Bertrand Traore. 5 minut kasneje je Andrej Kramarič poskrbel za izenačenje in rezultat polčasa 1:1. Po odmoru pa je Kramarič nadaljeval z zadetki in v 47. minuti vpisal svojega drugega za vodstvo domačih z 2:1. Že čez 10 minut so gostje odgovorili. Tanguy Ndombele je zadel za 2:2, v 67. minuti pa še Memphis Depay za tretji gol gostov. Domači so rešili točko v zadnji minuti tekme z golom Joelintona za 3:3.

Roma je gostila moskovski CSKA. Edin Džeko je poskrbel za prvi gol Rome v 30. minuti, za drugega pa v 43. Sodeloval je tudi pri tretjem, ko je asistiral Čengizu Underju za 3:0.

Ajax in Benfica sta se merila v Amsterdamu. Po toči rumenih kartonov namesto golov so domači vendarle zadeli v 92. minuti. Edini strelec tekme je bil Noussair Mazraoui za zmago Ajaxa z 1:0.