Remi v Milanu, Spursi v zadnji minuti do preobrata

Barcelona je na gostovanju pri Interju povedla šele 83. minuti, a domači so uspeli izenačiti že nekaj minut kasneje za pomembno točko. Spursi so na Wembleyu trpeli po zgodnjem vodstvu PSV-ja, a v zadnji minuti poskrbeli za preobrat.

Barcelona je prišla na gostovanje v Milano. Brez poškodovanega Messija, ki je sicer pripotoval s soigralci, a je obsedel na tribuni, se je domačim ponudila priložnost za dosego točk.

Barcelona je takoj prešla na svojo značilno igro. Žogo so poskušali držati v svoji posesti z mnogimi podajami, do priložnosti pa je v 12. minuti prišel Luis Suarez, ko je z roba kazenskega prostora z močnim strelom poslal žogo malce prek vrat Samirja Handanovića, druga priložnost se mu je ponudila v 22. minuti, tokrat je meril za las mimo desne vratnice, Ivan Rakitić pa v 24. mimo leve. Barcelona je še naprej poskušala tako ali drugače najti pot do gola, Sergio Busquets in Sergi Roberto sta poskušala tudi s podajami v kazenski prostor Interja, pa se je vedno izkazala italijanska obramba s slovenskim vratarjem na čelu. Philippe Coutinho s streli z razdalje in Suarez z bližine sta tako v prvem polčasu ostala brez zadetkov. Pred žvižgom poljskega sodnika Szymona Marciniaka je porumenel Ivan Rakitić. Ekipi sta odšli na odmor z rezultatom 0:0.

V drugem polčasu so si prvo priložnost priborili Italijani, ko je Stefan de Vrij v 50. minuti po podaji pred katalonska vrata z glavo meril previsoko. Na drugi strani je imela Barcelona na voljo 4 kote, a nobene priložnosti ni izkoristila. Še najnevarnejši je bil v 60. minuti Rakitić, ki je po podaji v kazenski prostor dobro meril, a mu je zadetek preprečil danes izjemno razpoloženi Handanović. Do žoge so se dokopali domači in to poskušali čim bolje vnovčiti. Matteo Politano je po pred vrata Marca-Andreja Ter Stegna z glavo meril malce mimo vrat. Na drugi strani pa je še vedno blestel Samir Handanović. Ernesto Valverde je dobro izbral menjavo, ko je v 81. minuti v igro poslal Malcoma, ki je prvi zatresel mrežo na današnji tekmi po samo 2 minutah igre in matiral sicer izjemnega Handanovića. Vodstvo Barcelone ni trajalo dolgo. Domači so odgovorili v 87. minuti, ko se je v katalonskem kazenskem prostoru dobro znašel Mauro Icardi in zadel za izenačenje 1:1.

Domači so tako prišli do tako željene točke, Barcelona pa ostaja na vrhu lestvice skupine B z 10 točkami.

Na drugi tekme skupine B sta se pomerila Tottenham in PSV.

Nizozemci so poskrbeli za zgodnje vodstvo v gosteh, ko je že v 2. minuti zadel Luuk de Jong po podaji s kota Gastona Pereire. Spursi so takoj začeli loviti zaostanek, v 6. minuti je bil blizu Dele Alli, katerega strel je bil blokiran. V 23. minuti je poskušal izenačiti Lucas po samostojni akciji, a se je s posredovanjem izkazal Jaroen Zoet, s še lepšo obrambo pa je zablestel v 28. minuti po močnem strelu Christiana Eriksena, takoj na to pa še Alliju.

Gostje so bolje otvorili tudi drugi polčas, a tokrat je bil v 58. minuti na žogi Gazzaniga. Domači so do najresnejše priložnosti prišli šele v 77. minuti, ko je proti golu PSV-ja sprožil Harry Kane, zadetek pa mu je brez težav preprečil Zoet, ne pa tudi minuto kasneje, ko je topovski strel Kana razparal mrežo gostov za 1:1. V 82. minuti so vodstvo spet lovili gostje, streljal je Donyell Malen, a je izjemno odreagiral Gazzaniga. Do popolnega preobrata so prišli domači v 89. minuti, ko je še drugič zadel Kane za 2:1.