Nor preobrat Uniteda v Torinu, Mourinho slavil v slogu

Liga prvakov 7. Nov 201821:30 > 21:32

V derbiju kroga je Manchester United, ki je bil večji del tekme v podrejenem položaju prišel do zmage nad Juventusom z 2:1. Za nekaj vroče krvi je po koncu tekme poskrbel Jose Mourinho, ki se je zmage veselil v svojem slogu.

Derbi kroga v Torinu je nekako potekal po pričakovanjih, noben ekipa ni želela povsem tvegati, a kaj hitro je bilo jasno, da bo Juventus tisti, ki bo narekoval ritem igre. V prvem polčasu je bila stara dama veliko boljša od preveč statične ekipe Manchester Uniteda od katere smo nekaj takšnega že vajeni skozi celotno sezono. Gledalci v prvih 45-minutah zadetkov niso videli. Najlepšo priložnost je zapravil Sami Khedira, ki je zadel vratnico.

V drugem polčasu pa so na svoj račun vendarle prišli tudi gledalci. Najprej je Paulo Dybala zadel prečko in še dodatno nakazal dominacijo črno-belih. V 65. minuti pa vendarle eksplozija navdušenja na tribunah po fantastičnem zadetku Cristiana Ronalda. Prvi gol za Juventus v Ligi prvakov je dosegel po podaji Chiellinija, ki mu je podal visoko žogo v kazenski prostor, Portugalec pa je v polnem teku žogo odlično zadel in jo pospravil v mrežo.

Juventus je še naprej nadaljeval napadalno in zapravil še dve lepi priložnosti preko Juana Cudrada in Miralema Pjaniča. Te zapravljene priložnosti so se domačem maščevale. Rdeči vragi so v 86. minuti prišli do izenačenja pa čeprav so bili povsem nenevarni. Juan Mata je z roba kazenskega prostoramojstrsko izvedel prosti strel in izenačil.

Že iz naslednje nove prekinitve pa je United rezultat spreobrnil. Ashley Young je z leve poslal oster predložek pred vrata, tam je bila obramba Juventusa premalo odločna in si kar sama zabila gol.

Takoj po koncu tekme pa je na sceno stopil Jose Mourinho, ki je zakorakal na zelenico in malce izzival navijače Juveta, pa čeprav je njegova ekipa na dokaj čuden način prišla do zmage.

Juventus je v skupini H še vedno na prvem mestu z devetimi točkami, drugi je United s sedmimi, tretja Valencia s petimi. Ekipa Young Boys pa je pri eni sami točki.