Bayern se v osmini finala pridružuje Ajaxu

Liga prvakov 27. Nov 201820:38 > 20:40
Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

Bayern je v 5. krogu skupinskega dela Lige prvakov doma premagal Benfico. Na Allianz Areni je bilo 5:1, po dva gola sta prispevala Arjen Robben in Robert Lewandowski, enega pa je prispeval Franck Ribery.

Bayern je dokončno potrdil uvrstitev v osmino finala, potem ko so Bavarci doma suvereno odpravili Benfico in se prebili na prvo mesto skupine E.

Že po prvem polčasu so domači vodili s 3:0, dva gola je dal Robben, enega Lewandowski, v drugem polčasu je nekaj upanja navijačem Benfice vlil Gedson Fernandes, toda kmalu jih je prizemljil gol Lewandowskega v 51. minuti. Zadnji žebelj v portugalsko krsto je z zadetkom v 76. minuti pribil Franck Ribery.

Krog pred koncem je Bayern prvi s 13 točkami, Ajax je drugi z enajstimi, Benfica (4 točke) se bo morala zadovoljiti z Ligo Evropa, AEK pa je brez točk zadnji.

V skupini F bo zadnji krog izjemno zanimiv in bo odločal tudi o napredovanju v osmino finala, saj je Šahtjorju uspela monumentalna zmaga v Nemčiji proti Hoffenheimu Veliko bolje so začeli ukrajinski prvaki, ki so že v 15. minuti vodili z 2:0, zadela sta Ismaily in Taison, le tri minute zatem je Andrej Kramarić znižal na 1:2.

Še pred polčasom je Steven Zuber izenačil, v drugem delu pa so domači ostal le z desetimi, saj je Adam Szálai v 60. minuti (v razmaku treh minut) dvakrat porumenel. Sanje o tem, da bi “Hoffe”  prezimil v Evropi so umrle v zadnjih sekundah tekme, ko je še drugič zadel Taison in postavil končni izid 2:3. Pred zadnjim krogom ima Hoffenheim 3 točke, Šahtjor 5. Slednji doma gosti Lyon, medtem ko nemški predstavnik letošnjo evropsko pot verjetno končuje pri Cityu, razen če v Manchestru zmaga!

Sinjemordi so imeli že spet obilo težav s francoskim podprvakom Lyonom, dvakrat zaostajali, a se vsakič tudi hitro vrnili. Varovanci Pepa Guardiole so prvi udarec doživeli v 55. minuti, ko je zadel Maxwel Cornet, sedem minut kasneje je izenačil Aymeric Laporte.

V 82. minuti je spet “pičil” hitri Cornet, tokrat pa je izenačenje sledilo še prej – le dve minuti zatem je mrežo namreč našel Sergio Agüero in postavil končni izid. Iz skupine med najboljših 16 vsekakor napreduje Manchester City, Lyon pa se bo reševal v mrzli Ukrajini.