Real, Juve in Manchester United vsi med najboljših 16!

Liga prvakov 27. Nov 201823:01 > 23:11

Real Madrid je v 5. krogu skupinskega dela lige prvakov z 2:0 v gosteh odpravil Romo in si s tem zagotovil napredovanje v osmino finala. Z velikanskimi mukami je do zmage doma uspelo priti tudi Manchester Unitedu.

Kljub temu, da je Roma na Olimpicu skoraj cel prvi polčas napadala, si ustvarila kar nekaj smrtnih priložnosti za zadetek, gledalci niso videli zadetka. Še najbližje temu je bil mladi Turek, Cengiz Ünder, ki se je znašel sam pred golom, žogo pa poslal pod oblake.

Kazen za vse priložnosti, polpriložnosti in neizkoriščene nalete, je prišla že kar takoj na začetku drugega polčasa, ko je mrežo volkulje v 47. minuti načel Gareth Bale. Nemir v vrstah domačih se je komajda dobro polegel in že je moral Robin Olsen še drugič po žogo v mrežo. Z glavo je zadel Lucas Vazquez ter potrdil zmago v skupini G.

Roma se bo morala sprijazniti z drugim mestom, medtem ko bosta v zadnjem krogu CSKA ter Viktoria Plzen igrala za Ligo Evropa. Ruski klub čaka gostovanje v Madridu, Čehi doma gostijo Romo.

V skupini H smo nocoj videli dve tesni domači zmagi. Juventus je doma z 1:0 slavil proti Valenciji in ji tako zaprl vrata osmine finala. Junak pri domačih je bil Mario Mandžukić z golom v 59. minuti.

Dolgo časa je delovalo tako, kot da bo Stara dama že pred zadnjim krogom prva v skupini, a le do 90. minute, ko je Old trafford v delirij spravil Marouane Fellaini. Belgijec v dresu Manchester Uniteda je poskrbel za velike tri točke (1:0) in potrdil napredovanje vragov, pomagal pa tudi Valenciji, saj jih švicarski Young Boys na tretjem mestu ne more več ujeti.

V zadnjem krogu United gostuje v Španiji, Juventus pa potuje na obisk v Švico.