Atene: Vojno stanje ali obračun huliganov!?

Liga prvakov 28. Nov 201818:57 > 19:14

Grčija je znana po vročekrvnih navijačih, ampak dogodki, ki so jih gledalci lahko včeraj videli na stadionu AEKa so presegli vse meje dobrega okusa. Noč pred obračunom pa so se navijači spopadli tudi na ulicah. Vse skupaj pa je spominjalo na vojno stanje.

Obračun med AEKom iz Aten in Ajaxom je bolj kot nogometni obračun izstopal kot huliganski izpad večih navijaških skupin. Vse skupaj se je začelo že noč pred torkovim obračunom. Na ulicah Aten so se med seboj namreč spopadli navijači večih klubov. Vse skupaj je spominjalo na vojno stanje v Grčiji.

Kot, da navijači niso imeli dovolj že dan pred tekmo so se izgredi nadaljevali tudi na samem stadionu in med obračunom. Proti delu tribune, kjer so bili nastanjeni navijači Ajaxa so letela pirotehnična sredstva, med drugim je prišlo tudi do eksplozije molotovke v neposredni bližini navijačev. Že sedaj je jasno, da UEFA zaradi takšnih scen nikakor ne bo prizanesljiva in bo predvsem domačemu klubu naložila visoko kazen, ali pa morda še kaj več.