Nemyar (že) pri 26-letih najučinkovitejši Brazilec

Liga prvakov 30. Nov 201812:16 > 12:18
Clive Rose, Getty Images Sport

Neymar se je ob pomembni zmagi PSG-ja proti Liverpoolu v 5. krogu lige prvakov znova vpisal v zgodovinske knjige.

Parižani so v ključni tekmi na Parku princev z 2:1 odpravil Liverpool in si odprli vrata v izločilne boje, aktualne evropske podprvake pa spravili v izjemno težak položaj. PSG je boljše odprl srečanje, dominiral v prvem polčasu in povsem zasluženo v 37. minuti povedel z 2:0. Mrežo redsov je v drugo zatresel Neymar, ki je bil na pravem mestu po strelu in odbiti žogi Edinsona Cavanija.

Za Neymarja je bil to 31 zadetek v Ligi prvakov, s čimer je prehitel Kakaja in postal Brazilec z največ zadetki v zgodovini Lige prvakov. Neymar je za zgodovinski dosežek potreboval 52 tekem, v hrbet pa mu ob nekdanjemu zvezdniku Milana in Real Madrida gledajo tudi Rivaldo (27 zadetkov), Giovane Elber, Mario Jardel (25) pa Juninho in Ronaldinho (18) …

Če vemo, da Neymar šteje komaj 26-let, bo svoj strelski izkupiček v prihodnjih letih zagotovo še močno izboljšal. V veliki nevarnosti je tudi Sonny Anderson, ki je s 40 zadetki najučinkovitejši brazilski strelec v vseh tekmovanjih pod patronatom UEFE.