Barca, Spursi, Inter in PSV zaključujejo vsak s točko

Liga prvakov 11. Dec 201822:51 > 22:53
GettyImages

V zadnjem krogu skupinskega dela Lige prvakov so Katalonci doma igrali s Tottenhamom, PSV pa v gosteh pri Interju. Obe tekmi sta se končali z rezultatom 1:1. Barcelona in Tottenham tako napredujeta v osmino finala, Inter se seli v Ligo Evropa, PSV pa se s 4. mestom poslavlja od evropskih tekmovanj.

Čeprav s precej premešano zasedbo so tekmo na Camp Nou bolje otvorili Katalonci, ki so že v 7. minuti povedli po sijajni samostojni akciji Dembeleja. Naslednja resnejša nevarnost je prišla s strani Tottenhama v 33. minuti, ko je znotraj šestnajsterca nevarno sprožil Son, a je Cillessen dobro predvidel smer strela in vpisal odlično obrambo. Tudi naslednje minute so pripadle gostom iz Anglije, poskušali so še Son, Kane in Eriksen, a brez uspeha. Skoraj bi se jim nato streli v prazno maščevali, ko sta na drugi strani zapretila Rakitić in Coutinho. V 44. minuti je Rakitić po solo akciji natančno meril z roba kazenskega prostora, a se je v zadnjem trenutku z izjemno obrambo izkazal Lloris, minuto kasneje pa je Coutinho zadel vratnico. Prvi polčas se je končal z minimalno prednostjo Barcelone 1:0.

Ob polčasu je Valverde zamenjala Rakitića z Busquetsom. Prvi so do lepe priložnosti prišli Angleži, ko je Eriksen z razdalje sprožil po tleh. Z izjemno refleksno reakcijo se je izkazal katalonski vratar. V 51. minuti je Kane sprejel perfektno podajo, a streljal konkretno previsoko. Po še nekaj poskusih Spursov pa so spet do priložnosti prišli Katalonci, ko je po izjemni podaji streljal Coutinho, a je bil njegov strel v zadnjem trenutku blokiran. Zadetek Al Haddadija iz 60. minute je bil razveljavljen zaradi prepovedanega položaja. 3 minute kasneje je z odličnim preigravanjem navdušil Dembele, ki se je mimo obrambe znašel pred vratarjem, nato pa zgrešil. Na drugi strani je v 71. minuti z volejem poskušal Eriksen in še enkrat več se je izkazal Cillessen, ki je imel precej dela še 5 minut kasneje, ko je z bližine s težavo ustavil Lucasov strel z glavo, nato pa mu je ubranil še odbitek. V 84. minuti je Coutinho nevarno streljal, ubranil je Lloris s pomočjo vratnice. Barceloni so se maščevale zapravljene priložnosti. V 85. minuti je Kane podal Lucasu, ta pa je izenačil na 1:1 in s tem postavil končni rezultat tekme.

Drugo tekmo skupine B med Interjem in PSV-jem pa so bolje začeli gostje. Čeprav so prvi zapretili nogometaši Interja preko Perišića, ki je že v 6. minuti ogrel dlani vratarja Zoeta, so povedli Nizozemci, ko je Lozano po podaji Bergwijna zadel z glavo v 13. minuti. Čas do konca prvega polčasa je minil brez resnih priložnosti. V drugem pa je priložnosti otvoril Icardi, a je bil na mestu Zoet. Še naprej so na terenu vladali domači, nadzorovali igro in gostom niso dovolili do priložnosti ter se borili za svoje. V 73. minuti se jim je napadalnejša igra obrestovala, ko je po podaji Politana v kazenski prostor žogo pričakal Icardi in zadel za izenačenje 1:1. Rezultat se do konca srečanja ni spremenil.