Borussiji prvo mesto

Liga prvakov 11. Dec 201822:58 > 22:58

Borussia Dortmund iz 1. mesta in Atletico Madrid iz 2. napredujeta v izločilne boje Lige prvakov. Borussija je v Monacu slavila z 2:0, Atletico in Club Brugge sta remizirala brez golov.

V skupini A je bilo že pred zadnjim krogom jasno, da napredujeta v osmino finala Borussia Dortmund in Atletico Madrid, edino vprašanje je bilo, kdo bo zasedel prvo mesto.

je Monaco doma pričakal Borussijo iz Dortmunda. Gostje so preko Guerreire povedli v 15. minuti in povišali na 0:2 v 88. minuti, ko je še enkrat zadel Guerrera. Knezi praktično niso imeli priložnosti proti Nemcem. Z eno samo točko v skupinskem delu se poslavljajo od Evrope za letošnjo sezono.

Na tekmi v Bruggu sta se pomerila domači Club Brugge in Atletico Madrid. Gostje iz Madrida so nizali priložnosti, nadzorovali igro, a bili neučinkoviti. Prav tako domači niso našli poti do gola Jana Oblaka. Tekma se je končala brez golov, kar je za Atletico pomenilo končno druog mesto v skupinskem delu, Belgijci so končali na tretjem.

Žreb za nadaljno tekmovanje v Ligi prvakov bo v ponedeljek.