CSKA kljub zmagi proti Realu brez evropske pomladi

Liga prvakov 12. Dec 201820:42 > 20:48

Prvi sredini tekmi skupinskega dela lige prvakov sta poskrbeli za dva poraza favoritov v skupini G, kjer sta bili prvi dve mesti sicer že oddani. CSKA iz Moskve je na Santiagu Bernabeuu s 3:0 ugnal Real Madrid, Viktoria Plzen pa je doma z 2:0 ugnala Romo in si zagotovila preboj v evropsko ligo.

Kraljevi klub je tekmo pričakovano pričel s povsem premešano postavo. Na začetku obračuna so bili gostitelji na precej praznem Santiagu Bernabeuu podjetnejši, a bili v prve pol ure premalo natančni pred vrati Igorja Akinfeeva. V 24. minuti je kot prvi po samostojni akciji zapretil Vinicius Junior, ki je s strelom iz strani pošteno namučil ruskega vratarja, v nadaljevanju akcije pa je Marco Asensio stresel še prečko. Akinfeev se je vnovič izkazal v 29. minuti, ko je z roba kazenskega prostora znova zapretil Asensio. V 30. minuti je po kotu poskusil še Karim Benzema, a nastreljal le obrambni blok CSKA-ja. Gostje so prvič zapretili štiri minute zatem, ko so bili nevarni preko Nikole Vlašića. Ta je z roba kazenskega prostora meril za las mimo desne vratnice. V 37. minuti pa šok za gostitelje. Po podaji pred vrata je tam sijajno reagiral Fedor Chalov in poskrbel za veliko slavje Rusov. Ti so se v 43. minuti razveselili še enkrat. Tokrat je zadel Georgi Schennikov.

Domači navijači so pred začetkom drugega polčasa pozdravili Garetha Bala, ki je zamenjal Benzemaja. Menjava ni poskrbela, da bi Real zaigral bistveno bolje. V 55. minuti je za CSKA znova poskusil Vlašić, tokrat se je z obrambo izkazal Thibaut Courtois. V naslednji akciji je bil nevaren Isco, ki pa je bil nenatančen. Gostje so v 73. minuti prišli še do tretjega zadetka. Tokrat je bil v vlogi podajalca Vlašić, končni rezultat pa je postavil Arnor Sigurdsson. Real je imel do konca le še eno priložnost, a je bil Bale v 86. minuti premalo zbran ob strelu znotraj kazenskega prostora. Slovenski reprezentant Jaka Bijol je v Madridu ostal brez nastopa, saj je obsedel na klopi CSKA-ja.

Kljub veliki zmagi, sicer že drugi proti Realu v tej sezoni, je CSKA ostal brez evropske pomladi, saj je Viktoria Plzen doma z 2:1 premagala Romo in si zagotovila tretje mesto v skupini. Vse tri zadetke smo videli v drugem polčasu. Za domače sta v 62. in 72. minuti zadela Kovarik in Chory, za Romo pa je bil v 68. minuti natančen Ünder. V izteku obračuna je dva rumena kartona pri Romi dobil Pellegrini, ki bo tako izpustil prvo tekmo v osmini finala lige prvakov.