Komu bo ples kroglic najbolj naklonjen?

Harold Cunningham/Getty Images for UEFA

Kombinacij je veliko, kot tudi morebitnih spektakularnih obračunov. Kdo se bo s kom pomeril na prvi stopnički izločilnih bojev v Ligi prvakov, pa bo odločil ponedeljkov ples kroglic v Nyonu.

Klubi, ki so si zagotovili napredovanje iz skupinskega dela, bodo imena svojih nasprotnikov izvedeli v ponedeljek nekaj minut po 12. uri. Zmagovalci skupin so nosilci in bodo povratno tekmo osmine finala odigrali pred svojimi navijači. V osmini finala obračuni klubov iz iste skupine in države niso mogoči.

Barcelona, Real Madrid in Porto so si prvo mesto zagotovili že pred zadnjim krogom skupinskega dela. Borussia Dortmund in PSG sta do statusa nosilca prišla v torek, v sredo pa so se jim pridružili še Manchester City, Bayern Munchen in Juventus. Iz drugega mesta se v nadaljevanje tekmovanja podajajo Liverpool, Atletico Madrid, Tottenham, Ajax, Roma, Schalke, Lyon in Manchester United.

Na prvo žogo sta najtežja nasprotnika iz drugega bobna Liverpool in Atletico Madrid. Tako nas že v osmini finala lahko čaka repriza lanskoletnega finala med redsi in galaktiki. Liverpool bi se prav tako lahko srečal z Barcelono, Juventusom in Bayernom.

Kot prava poslastica se izpostavlja tudi eventualni obračun med Liverpoolom in Borussio, bivšim klubom Jurgena Kloppa. Zadnjič so se Angleži in Nemci srečali leta 2016 v Evropski ligi. Skupni izid je bil 5:4 ob spektakluarnem nogometu in sijajni atmosferi na Anfieldu in Westfalnu.

Zagotovo se bodo vsi iz prvega bobna želeli izogniti tudi colchonerosom. Janu Oblaku se obetajo obračuni proti Bayernu, PSG-ju, Juventusu ali Manchester Cityju.

Morda Manchester United v letošnji sezoni ne blesti, a po drugi strani si v obračunu na izpadanje nihče ne želi srečati Joseja Mourinha. Morebitne obračune rdečih vragov proti Realu, Bayernu, Barceloni ali PSG-ju bi označili za evropske klasike, ne glede na stanje v domačem prvenstvu.

V drugem bobnu velja izpostaviti tudi Tottenham, Romo in mladi ter visokoleteči Ajax. Obračun Barcelone in Rome bi bil ponovitev lanskoletnega norega četrtfinala, v katerem so Rimljani izločili Katalonce, potem ko so nadoknadili zaostanek 4:1 iz prve tekme.

Kombinacij torej ne manjka, vse pa bo jasno po ponedeljkovem žrebu v Nyonu.

Nosilci: Barcelona, Porto, Real Madrid, Borussia Dortmund, PSG, Bayern, Manchester City, Juventus

Nenosilci: Liverpool, Atletico Madrid, Tottenham, Ajax, Roma, Schalke, Lyon, Manchester United