Spursi doma razbili Nemce, Real do zmage v Amsterdamu

Liga prvakov 13. Feb 201922:08 > 22:10

Na dveh sredinih tekmah gledalci še zdaleč niso bili prikrajšani za zadetke. Tottenham je namreč razveselil svoje navijače in je z nogo in pol po zmagi s 3:0 že v četrtfinalu. Zelo blizu napredovanje je po zmagi z 2:1 v Amsterdamu tudi madridski Real.

V Amsterdamu je Ajax odlično odigral prvi polčas in v zaključku prvega polčasa tudi povedel, vendar je zadetek naš sodnik Damir Skomina po ogledu tehnologije VAR zadetek Nicolasa Tagliafica razveljavil zaradi nedovoljenega položaja Dušana Tadiča, ki je vplival na igro in zadetek domačih. In prvi polčas se je tako končal brez zadetkov.

No v drugem pa so se strelci vendarle nekoliko sprostili. Točno po uri igre je odlično po levi strani prodrl Junior Vinicius, ki je v kazenskem prostoru potem lepo zaposlil Karima Benzemaja, ki mu ni bilo težko zadeti za vodstvo galaktikov.

V 75. minuti je sledilo izenačenje domačih, po podaji Davida Neresa z leve je žogo v mrežo potisnil Hakim Ziyech in tekma je bila spet odprta, vse do konca, ko je v 87. minuti odlično podajo Danija Carvajala izkoristil Marco Asensio in Realu prinesel zelo pomembno zmago z 2:1 v goteh.

V Londonu pa je do zelo zanesljive zmage prišel Tottenham, ki je s kar 3:0 ugnal oslabljeno Borussio Dortmund, ki se je tokrat morala znajti brez Paca Alcacerja, Marca Reusa, Lukasza Piszczeka in Juliana Weigla. Nemška ekipa je popustila v drugem polčasu predvsem pa v zadnjih minutah tekme. V prvem polčasu je bila tekma izenačena in brez zadetkov.

V drugem pa je hiter zadetek Spursov, ki so tudi tokrat igrali brez Harrya Kanea in Delle Allija. V 47. minuti je v polno meril Son Heung-Min. Zadetek je povsem dotolkel goste, ki se niso znali pobrati in so bili večji del drugega polčasa v podrejenem položaju.

Domači so prevlado na igrišču kronali v zadnjih desetih minutah. V 83. minuti je najprej zadel Jan Vertonghen, v 86. minuti ob prvem pravem stiku z žogo pa je končni rezultat 3:0 postavil Fernando Llorente.

Zmaga in prednost, ki Tottenhamu po prvi tekmi daje zelo lepo možnosti za napredovanje.