Mreže na torkov večer v ligi prvakov mirovale

Liga prvakov 19. Feb 201920:32 > 22:46
Clive Brunskill, Getty Images

Torkov večer je minil v znamenju lige prvako, a tokrat na žalost brez zadetkov. Oba obračuna osmine finala sta se namreč končala z rezultatom 0:0. Bayern tako zadovoljen zapušča Liverpool, Lyon pa je doma svojo mrežo proti Barci ohranil nedotaknjeno.

Liverpool je pred domačimi gledalci pričakal izjemno težkega nasprotnika – Bayern. Obračun na Anfieldu je bil v prvem polčasu izjemno zanimiv. Videli smo lahko kar nekaj priložnosti na obeh straneh. Za najlepšo na strani Bayerna je poskrbel kar domači branilec Joel Matip, ki je nastreljal Alissona. Pri redsih pa je enkratno priložnost za gol zapravil Sadio Mane, a je žogo iz neposredne bližine poslal mimo gola.

V drugem polčasu ekipi nista želeli preveč tvegati in temu primerna je bila tudi predstava na igrišču, kjer smo videli zgolj po eno dokaj lepo priložnost na vsaki strani. Mreži obeh vratarjev sta na koncu ostali nedotaknjeni kar pomeni, da bo potnika v četrtfinale dala povrtna tekma na Bavarskem.

Na drugi tekmi v Lyonu gledalci prav tako niso imeli sreče z zadetke. V Franciji so gledalci bolj kot ne spremljali enosmeren promet, v smeri domačih vrat, ki jih je danes več kot odlično branil Anthony Lopes, proti kateremu so danes Katalonci sprožili kar 25 strelov od tega jih je samo pet letelo v okvir gola. V prvem polčasu je Lyon nekajkrat zapretil tudi iz protinapada v 10. minuti, ko je streljal Martin Terrier pa se je izkazal Marc-Andre Ter Stegen.

Glavni aduti Barce so bili tokrat odlično pokriti s strani branilcev Lyona, ki so zelo dobro pazili na Lea Messija in ostale njegove soigralce, tako, da je Barce kljub premoču na igrišču težko prihajala do večjih priložnosti. Najbolj so bili še nevarni s streli od daleč, dvakrat je nevarno sprožil Busquets, enkrat pa Jordi Alba. Tudi tokrat je imel slab strelski večer Luis Suarez.