Branilca zrušila Juve, Schalke izgubil dobljeno

Liga prvakov 20. Feb 201920:31 > 22:57
Angel Martinez/Getty Images

V derbiju večera v Ligi prvakov so nogometaši Atletico Madrida v drugem polčasu šokirali Juventus in ga premagali z 2:0. Na drugi tekmi polni preobratov pa je na koncu do težko prigarane zmage z igralcem manj prišel Manchester City s 3:2.

Na derbiju večera je Atletico Madrid na krilih odličnih navijačev in lepe igre v drugem polčasu prišel do lepe prednosti z 2:0 pred povratno tekmo v Torinu.

V prvem polčasu ekipi prav posebno razpoloženi nista bili. Edino lepo priložnost za Juve je priigral Cristiano Ronaldo, ki je poizkušal iz prostega strela izkazal pa se je Jan Oblak. Pozneje je bilo dvakrat vroče v kazenskem prostoru Juventusa, glavni sodnik pa po posvetu z VAR sobo niti enkrat ni poazal na belo točko.

V drugem polčasu pa je Atletico pokazal povsem drugačen obraz in povsem zagospodaril na igrišču. Veliko je s tremi zgodnjimi menjavami tvegal tudi Diego Simeone, ki je zaigral še z nekoliko bolj napadalno enajsterico. V 50. minuti je najprej Diego Costa zapravil nemogoče in žogo poslal mimo gola. Domači so povedli v 70. minuti, vendar je bil gol Alvara Morate zaradi prekrška ob strelu razveljavljen.

No v 78. minuti pa so colchonerosi vendarle povedli po podaji s kota je zadel Jose Maria Gimenez. V 83. minuti je za dodaten šok stare dame poskrbel Diego Godin, ki je iz težkega položaja žogo pospravil v mrežo. V končnici tekme je imel Juve lepo priložnost preko Federica Bernardeschija, vendar se je Oblak odločil, da danes zaklene svoja vrata.

V Nemčiji pa se je dvoboj pričel po željah Angležev, ki so povedli že v 18. minuti po veliki napaki domačega vratarja, ki je nespretno podajal svojemu soigralcu. David Silva je ukradel žogo podal Sergiu Agueru, ki je brez težav zadel prazno mrežo.

Vendar še pred koncem prvega polčasa malce nepričakovan preobrt Schalkeja, ki je imel po sicer dokaj čudni odločitvi sodnikov na voljo dve enajstmetrovki. Obe je zanesljivo izvedel Nabil Bentaleb in svojo ekipo v drugi polčas popeljal z vodstvom 2:1.

V drugem delu srečanja je City pričakovano zagospodaril na igrišču, vendar v dodatne težave jih je v 68. minuti spravil Nicolas Otamendi, ki je prejel še drugi rumeni karton. Vendar City si je kljuv vsemu želel izenačenje in do njega tudi prišel v 85. minuti, ko je perfektno prosti strel izvedel Leroy Sane in izenačil.

V 90. minuti pa so Nemci doživeli še en boleč udarec. Ederson je žogo izbijal naprej in kot se je izkazalo celo asistiral Raheemu Sterlingu, ki je odlično sprejel žogo in nekoliko z desne sam stekel proti vratarju in zadel za popoln preobrat z igralcem manj in velikansko prednost pred domačo tekmo Manchester Citya.