Simeone: "Proslavljal sem iz srca"

Liga prvakov 21. Feb 201915:58 > 16:00
Denis Doyle, Getty Images Sport

Šef na Wandi Metropolitano Diego Simerone se je opravičil, če je koga užalil s svojim načinom proslavljanja ob prvem zadetku njegovega Atletica proti Juventusu: "Prišlo je iz srca, ker imamo 'jajca'"

Getty Image

Simeone se je obrnil proti navijačem in se prijel za mednožje, ko je Jose Maria Gimenez zadel na sredini tekmi osmine finala Lige prvakov proti Juventusu prvi gol za zmago Atletica z 2:0.

‘Ni lepa gesta. Priznam, a čutil sem, da moram tako narediti,” je povedal Argentinec.

“To sem naredil že kot igralec Lazia in zdaj spet, da pokažem navijačem ‘Mi imamo jajca’. Lahko se samo opravičim vse, ki sem jih s tem užalil.”

Gimenezov ‘partner’, osrednji branilec, Diego Godin je dodal drugi gol 5 minut kasneje in postavil Atletico v vlogo favorita za napredovanje v četrtino finala Lige prvakov.

Španci so ohranili mrežo nedotaknjeno, k čemur je precej pripomogel tudi slovenski reprezentančni vratar Jan Oblak. Juventus je v težavah, zdaj morajo na povratni tekmi v Torinu, 12. marca, zadeti najmanj dvakrat.

”To ni bilo namenjeno nasprotni ekipi, obrnjen sem bil proti našim navijačem,” se je zagovarjal Simeone.

“V nogometu lahko zmagaš v več stvareh, a tisto, kar ostane za vedno, je spomin na igranje v tekmovalni ekipi. To je najbolj zdrava in najlepša stvar, ki jo športnik lahko doživi.”

Atletico Madrid ni še nikol zmagal v Ligi prvakov, je pa dvakrat izgubil v finalu in enkrat v polfinalu proti mestnemu rivalu Real Madridu v zadnjih šestih letih.