Ronaldo s hat-trickom sestrelil Oblakov Atletico

Liga prvakov 12. Mar 201922:54 > 22:58

Nogometaši Juventusa so na povratni tekmi osmine finala lige prvakov proti Atletico Madridu v Torinu nadoknadili dva zadetka zaostanka s prve tekme in se v velikem slogu uvrstili v četrtfinale. S tremi goli je zablestel Portugalec Cristiano Ronaldo.

Stara dama je povratno tekmo začela silovito. Vroče je bilo že v četrti minuti, ko je Jana Oblaka premagal Giorgio Chiellini, a je bil slovenski reprezentant pred tem pod prekrškom, ki ga je storil Cristiano Ronaldo. Sledilo je nekaj mirnih minut, Juventus pa je bil več pri žogi in narekoval ritem igre. Prvi gol smo videli v 27. minuti, ko je v kazenski prostor lepo podal Federico Bernardeschi, Ronaldo pa je z nebeškim skokom ugnal Oblaka. Razigrani Bernardeschi je čez pet minut poskusil s prostega strela, a meril previsoko. Do konca prvega dela so domači zapretili še po kotu, ko je strel Chiellinija zaustavil Oblak, v sodniškem dodatku pa so zapretili tudi gostje. Skok pred vrati Juventusa je dobil Alvaro Morata, ki pa je z glavo streljal čez gol.

Drugi polčas ni prinesel sprememb. Juventus je znova takoj napadel in bil za pogum nagrajen že v 48. minuti. Z desne je podal Joao Cancelo, skok pa je spet dobil Ronaldo, ki je Oblaka še drugič na tekmi ugnal z glavo. Sprva se je sicer zdelo, da je Škofjeločan strel Portugalca ustavil pred črto, a je glavni sodnik Bjorn Kuipers zadetek priznal po signalu gol tehnologije. Naleti Juventusa so se po drugem goli umirili, Atletico pa je bil še naprej precej nenevaren. Gostitelji so zapretili še v 74. in 82. minuti, ko sta bila nenatančna Mario Mandžukić in Moise Kean. Predvsem slednji je bil v izredni priložnosti, a je ob soočenju z Oblakom streljal mimo gola. Trenutek odločitve smo videli šest minut pred koncem. V kazenski prostor colchonerosov je sijajno prodrl Bernardeschi, s hrbta pa ga je naivno podrl Angel Correa. Kuipers je upravičeno pokazal na belo točko, odgovornost pa je pričakovano prevzel Ronaldo. Portugalec je bil natančen in s hat-trickom sklenil izjemen večer za Juventus. Atletico do konca tekme ni prišel do priložnosti za odločilni gol v gosteh, gostje pa so ostali celo brez strela v okvir vrat domače zasedbe.

Manchester City se je poigral s Schalkejem
Zasedba Pepa Guardiole si je v Nemčiji priigrala zadetek prednosti (2:3), na povratni tekmi pa odigrala pravljično. Sinjemodri so slavili s 7:0 in povsem ponižali Schalke. Vse je bilo odločeno že po prvem polčasu, ki se je končal s 3:0. V 35. minuti je z bele točke zadel Sergio Aguero, ki je bil natančen še tri minute zatem, v 43. minuti pa je proti svoji nekdanji ekipi gol dosegel še Leroy Sane.

Domači tudi v drugem polčasu niso popuščali. V 56. minuti se je razveselil v zadnjih tednih izjemno razigrani Raheem Sterling, med strelce pa so se do konca tekme vpisali še Bernardo SilvaPhil Foden in Gabriel Jesus. City je tako napredoval s skupnim rezultatom 10:2 in več kot upravičil vlogo velikega favorita.