Liverpool na Alianz Areni "pohrustal" Bavarce!

Liga prvakov 13. Mar 201922:12 > 22:16

Liverpool je v enem izmed najzanimivejših parov osmine finala uspel na drugi tekmi izločiti nemški Bayern. Redsi so na Alianz Areni uspeli zmagati in se z rezultatom 2:1 uvrstiti v četrtfinale.

Potem, ko se je prva tekma na Anfieldu končala brez zadetkov je Liverpool na povratni tekmi vendarle pokazal zakaj je lani igral v velikem finalu. Liverpoolčani so na gostovanju v Nemčiji prišli do zaslužene in zanesljive zmage proti Bayernu s 3:1. Junak tekme z dvema zadetkoma je bil Sadio Mane.

Bayern, ki v letošnji sezoni ne igra preveč prepričljivo je tekmo začel dokaj rezervirano, na drugi strani pa so se redsi zavedali, da bi jim zadetek v gosteh prišel neizmerno prav. In do le tega so prišli že v 26. minuti, ko se je Mane na robu kazenskega prostora otresel branilca in Manuela Neuerja in zadel v prazno mrežo za vodstvo. Vratar Nemcev si je tokrat privoščil hudo napako.

Ampak za nekaj veselja so domače vendarle poskrbeli pred koncem prvega polčasa, ko je po levi strani prodiral Serge Gnabry in podal pred vrata, kjer je z nespretno reakcijo žogo v lastno mrežo potisnil Joel Matip.

V drugem polčasu je bilo jasno, da bodo domači morali kreniti v napad, saj so nujno potrebovali zmago. Vendar v svojih namerah so bili premalo konkretni, saj proti vratom Angležov niso sprožili niti enega strela v okvir gola. Liverpool pa je po kotu v 69. minuti znova prišel v vodstvo in še lepše prednosti, zadel je branilec Virgil Van Dijk.

V zaključku tekme so redsi zabili še tretji gol, tudi pod tega pa se je podpisal Mane, ki je v zadnjem obdobju v izvrstni formi in hkrati postavil tudi končni izzid 3:1.