CR sam zabil več zadetkov od Atletica

Liga prvakov 15. Mar 201912:00 > 12:03
Francesco Pecoraro/Getty Images

Cristiano Ronaldo je v pravem trenutku dosegel nov hat-trick v Ligi prvakov in odločilno pripomogel k uvrstitvi Juventusa med najboljših osem ekip Lige prvakov. CR je v najelitnejšem evropskem klubskem tekmovanju zail več zadetkov od madridskega Atletica.

Atletico je prvo tekmo dobil z 2:0, a v Torinu prednosti ni uspel zadržati. Cristiano Ronaldo je trikrat zatresel mrežo Jana Oblaka in znova navdušil nogometni svet. Portugalec je v Ligi prvakov že pri številki 124, Lionel Messi jih je dosegel 15 manj. Skupno ima CR7 na svojem računu šest zadetkov več, kot jih je v celotni zgodovini najmočnejšega evropskega klubskega tekmovanja dosegel madridski Atletico.

Ko govorimo samo o colchonerosih, jim je Ronaldo nasul že 25 zadetkov na 33 obračunih. V Torinu je Atleticu zabil že četrti hat-trick, v statistiki pa ima vpisanih tudi osem podaj.

V izločilnih bojih je Portugalec dosegel 63 zadetkov, v skupinskem delu pa dva manj (61), hkrati je najboljši v naslednjih kategorijah: zadetki, zadetki na domačem igrišču, zadetki v gosteh, zadetki v skupinskem delu in izločilnih bojih, zadetki v finalu, zadetki iz prostega strela in najstrožje kazni, zadetki z glavo.

Najboljši je tudi po številu podaj in doseženih hat-trickih ter tudi primerih, ko se je med strelce vpisal dvakrat. Cristiano Ronaldo = gospod Liga prvakov.