Tottenham proti Cityju, Barco čakajo rdeči vragi!

Liga prvakov 15. Mar 201911:56 > 12:16
Getty Images

V petek so na sedežu Uefe v Nyonu opravili žreb četrtfinalnih parov Lige prvakov. Na papirju sta imela največ sreče Juventus in Liverpoolu, ki se bosta pomerila proti Ajaxu oziroma Portu, Tottenham bo v angleškem derbiju izzval Manchester City, Barceloni pa je žreb namenil Manchester United.

Prvič po letu 2009 so v četrtfinalu štiri angleške ekipe, medtem ko je Barcelona prvič po sedmih letih edini španski klub med osmimi najboljšimi ekipami na stari celini. Kljub temu bomo v četrtfinalu Lige prvakov spremljali samo en angleški derbi, v katerem se bosta za mesto med najboljšimi štirimi pomerila Manchester City in Tottenham. Sinje-modri in Spursi se bodo sploh prvič v zgodovini srečali v evropskih tekmovanjih.

Barcelono čaka Manchester United, ki vse od prihoda Oleja Gunnarja Solskjerja na klop navdušuje svoje navijače, tokrat pa rdeče vrage čaka izjemno težka naloga, saj Katalonci v tem trenutku spadajo med najbolj vroče ekipe na stari celini. Velja omeniti, da bosta Barcelona in United zamenjala gostiteljstvo tekme, saj je Uefa določila, da se v Manchesteru ne more igrati Liga prvakov dva dni zapored.

Ajax bo po madridskem Realu poskušal presenetiti še Juventus, medtem ko bo Liverpool svojo pot v drugo zaporedno finale poskušal nadaljevati z zmago proti Portu.

Od osmih klubov med najboljšimi osmimi se samo Tottenham in Manchester City ne moreta pohvaliti z naslovom evropskega naslova, preostala šesterica skupaj pa ima kar 21 lovorik za najboljšega v Ligi prvakov.

Prve tekme četrtfinala bodo na sporedu 9. in 10. aprila, povratne pa teden dni kasneje.

Prav tako je že znano, kdo se bo pomeril v polfinalu. Prvi par bo Tottenham/Manchester City – Ajax/Juventus, drugi pa Liverpool/Porto – Barcelona/Manchester United.

Liga prvakov, četrtfinalni pari:

Ajax – Juventus
Liverpool – Porto