Verbič remiziral z Leicesterjem, Stojanović pordečel

Liga prvakov 2. Nov 201620:36 > 22:55
Srdjan Stevanovic, Getty Images

Nogometaši zagrebškega Dinama so še vedno edina ekipa, ki v tej sezoni Lige prvakov ni dosegla gola. Tokrat je bila premočna Sevilla, ki je v mrežo hrvaškega prvaka poslala pet žog. Petar Stojanović je prejel dva rumena kartona.

Sevilla je s 4:0 izenačila svojo najvišjo zmago po letu 1957 v evropskih tekmovanjih. Dinamo je tudi tokrat deloval povsem razglašen in ostaja edina ekipa, ki še ni dosegla gola. Prvih trideset minut so se Zagrebčani še držali, potem pa so se Španci razigrali. V 30. minuti je slabo odreagiral vratar Livaković, kar je izkoristil Vietto in brez težav svojo ekipo popeljal v vodstvo. Sevilli je delo pred začetkom drugega polčasa olajšal naš Petar Stojanović, ki je v zaključku prvega dela dobil drugi rumeni karton. Andaluzijci so številčno prednost izkoristili in v nadaljevanju prek Escudera, N’Zonzija in Ben Yedderja prišli do visoke zmage.

Sevilla je izkoristila remi Juventusa proti Lyonu (1:1) in je zdaj z 10-imi točkami sama na prvem mestu skupine H. Juve jih ima 8, Lyon 4, Dinamo pa je še brez osvojene točke.

Benjamin Verbič in soigralci ostajajo v igri za uvrstitev med 16 najboljših ekip. Tokrat so se pomerili z angleškim prvakom Leicester Cityjem, ki je bil do te tekme stoodstoten in celo brez prejetega zadetka. Tako je ostalo tudi po težkem gostovanju na Danskem, saj gledalci niso videli golov. Kobenhavn je prevladoval na igrišču, najlepšo priložnost za zmago pa je zapravil prav Verbič.

Danci imajo po štirih tekmah pet točk na svojem računu, Porto, ki je z 1:0 premagal Brugge, ima dve več, Leicester pa si je z osvojeno točko že zagotovil evropsko spomlad. Za uvrstitev med 16 najboljših v Ligi prvakov na zadnjih dveh tekmah potrebujejo zgolj še točko.