Kovačić preprečil blamažo Reala, Juve zgolj do točke

Liga prvakov 2. Nov 201623:37 > 23:46
Denis Doyle, Getty Images

Beli balet je v Varšavi, kjer je Cristiano Ronaldo spet streljal s slepimi naboji, osvojil zgolj točko. 5 minut pred koncem jo je prinesel Mateo Kovačić in preprečil popolno blamažo aktualnih evropskih prvakov. Juventus ni uspel premagati Lyona, Borussia pa je prišla do treh točk proti Sportingu.

Getty Images

Madridčani so tekmo začeli sanjsko in že po manj kot minuti igre prišli do vodstva. Z roba kazenskega prostora je po predložku Ronalda z volej udarcem fantastično meril Bale in svoji ekipi prinesel zgodnjo prednost. Valižan je gol dosegel po zgolj 57-ih sekundah igre, kar je Realov rekord v Ligi prvakov.

Ko je vse kazalo na vnovično visoko zmago Reala nad nebogljenimi Poljaki, se je domača vrsta prebudila. Prek Ofoeja in bivšega člana Olimpije Radovića so prišli do izenačenja, pred koncem tekme pa z zadetkom Moulina celo povedli in bili na pragu velike senzacije. Real se je uspel rešiti, v 85. minuti je natančno z roba kazenskega prostora meril Mateo Kovačić.

Realov “kiks” je izkoristila Borussia, ki je pričakovano ugnala Sporting. Tudi tokrat so se morali Nemci za tri točke pošteno namučiti, edini gol pa so prek Ramosa dosegli v 12. minuti. Žilavi Portugalci so imeli do konca tekme kar nekaj lepih priložnosti za izenačenje, ki pa jih niso znali izkoristiti.

Borussia je z 10-imi točkami zdaj osamljena na prvem mestu, Real jih ima 8, Sporting tri, Legia pa je danes prišla do prve.

V skupini H Juventus doma nekoliko nepričakovano ni uspel premagati francoskega Lyona, s tem pa je prvo mesto na lestvici prepustil Sevilli. Higuain je staro damo v zgodnji fazi tekme iz enajstmetrovke popeljal v vodstvo, Lyon pa se nikakor ni dal in bil za vztrajnost nagrajen pet minut pred koncem, ko je v polno meril Tolisso. Tekma je minila tudi v znamenju osebnega jubileja Gianluigija Buffona, ki je po Pirlu in Maldiniju postal šele tretji Italijan, ki je v Ligi prvakov odigral 100 tekem.

4. krog, skupina E:
TOTTENHAM – BAYER LEVERKUSEN 0:1 (0:0)

MONACO – CSKA 3:0 (3:0)

Skupina F:
BORUSSIA (D) – SPORTING 1:0 (1:0)

LEGIA VARŠAVA – REAL MADRID 3:3 (1:2)

Skupina G:
PORTO – CLUB BRUGGE 1:0 (1:0)

KÖBENHAVN – LEICESTER 0:0

Skupina H:
JUVENTUS – LYON 1:1 (1:0)

SEVILLA – DINAMO ZAGREB 4:0 (1:0)