Neverjetnih 12 golov v Dortmundu!

Liga prvakov 22. Nov 201620:24 > 22:38
Stuart Franklin/Bongarts/Getty Images

Nogometaši Real Madrida, Juventusa, Bayerja in Monaca so se uvrstili v osmino finala Lige prvakov, Borussia Dortmund in Legia pa sta odigralo tekmo z največ goli v zgodovini tekmovanja - 8:4!

Nogometni spektakel v Dortmundu je poskregel z dvanajstimi zadetki, domači navijači pa so v svojih vrstah spet pozdravili Marca Reusa, ki je zaigral prvič po poškodbi. Izjemni krilni nogometaš je svoj povratek zaznamoval s tremi goli in asistenco.

Že po 25-ih minutah je padlo pet golov, kar se v zgodovini Lige prvakov še ni zgodilo. Do konca prvega polčasa sta padla še dva – tudi to je bil rekord tekmovanja. Borussia je tudi postala prva ekipa po aprilu 2015, ki je v prvem polčasu kar petkrat zatresla mrežo nasprotnika, Thomas Tuchel pa je prvi nemški trener po Jürgenu Klinsmannu, ki na prvih petih tekmah v najelitnejšem evropskem klubskem tekmovanju ni doživel poraza.

Madridski Real je z igralcem več prišel do zmage v Lizboni (2:1). Odločilni gol je dosegel Karim Benzema, kar pomeni, da se bosta Real in Borussia v zadnjem krogu v neposrednem dvoboju udarila za prvo mesto v skupini.

Monaco si je z zmago proti Tottenhamu krog pred koncem zagotovil prvo mesto v skupini, hkrati pa naredil veliko uslugo Bayerju, ki se je prav tako uvrstil v osmino finala. Tottenham bo lahko celo zadnji v skupini, če bo v zadnjem krogu izgubil proti CSKA-ju.

Angleški prvak Leicester City je šele na peti tekmi prejel prvi zadetek v tekmovanju, a Brugge vseeno ni uspel iz Otoka s kakšno točko, saj sta za zmago lisic zadela Okazaki in Mahrez. Angleži so prvi v skupini, kot zanimivost pa naj dodamo, da imajo varovanci Claudia Ranierija v tej sezoni več zmag v Ligi prvakov (4) kot v prvenstvu (3).

Zagrebški Dinamo, za katerega zaradi rdečega kartona Petar Stojanović ni igral, je izgubil še petič na prav toliko tekmah in je poleg belgijskega Bruggea edina ekipa brez točke. V še eni izjemno zanimivi tekmi je Juventus v gosteh premagal Sevillo. Mož odločitve je bil Bonucci, ki je poskrbel, da si je Juventus (z igralcem več) krog pred koncem zagotovil osmino finala.

Skupina E:

MONACO – TOTTENHAM 2:1 (0:0) (Sidibe 48., Lemar 53.; Kane 52./11-m)

CSKA MOSKVA – BAYER LEVERKUSEN 1:1 (0:1) (Natko 76./11-m; Volland 16.)

Skupina F:

SPORTING – REAL MADRID 1:2 (0:1) (Silva 80./11-m; Varane 29., Benzema 87.)

BORUSSIADORTMUND – LEGIA VARŠAVA 8:4 (5:2) (Kagava 17., 19., Sahin 20., Dembele 29., Reus 32., 52., 90., Passlack 81; Prijović 10., 32., Kucharczyk 57., Nikolić 83.)