PSG do točke v Londonu, poraz Bayerna v Rostovu

Liga prvakov 23. Nov 201623:40 > 23:43
Matthew Lewis, Getty Images Sport

Končane so tudi tekme 5. kroga v skupinskem delu Lige prvakov, najbolj dramatično pa je bilo v Londonu, kjer sta se Arsenal in PSG razšla brez zmagovalca (2:2). Odločitev o prvem mestu je prestavljena na zadnji krog, ki bo v začetku decembra.

Sredin večer v Ligi prvakov sta sicer odprla Rostov in Bayern München, presenetljive zmage s 3:2 pa so se veselili gostitelji, pri katerih je bil na igrišču vso tekmo tudi slovenski reprezentant Miha Mevlja. Ekipi sta se med seboj že srečali septembra na Allianz Areni, ko so Bavarci zmagali s 5:0. Četa Carla Ancelottija je v krizi, saj je že v soboto izgubila v Dortmundu na Der Klassikerju z 1:0. V skupini D je bila odigrana še tekma Atletico Madrid – PSV Eindhoven. Jan Oblak in soigralci so z zmago z 2:0 potrdili prvo mesto v skupini, Bayern pa se mora prvič po letu 2009 zadovoljiti z drugim.

V Londonu sta se Arsenal in PSG razšla brez zmagovalca, kar pomeni, da je odločitev o zmagovalcu prestavljena na zadnji krog. Gostje so povedli z golom Edinsona Cavanija v 18. minuti tekme, a je nato Olivier Giroud ob koncu prvega polčasa izid z bele točke poravnal na 1:1. V 60. minuti je Marco Verratti dosegel avtogol za preobrat Topničarjev, a so si nato tudi domačini prek Iwobija zabili avtogol (2:2).

V skupini B sta se Napoli in Dinamo Kijev razšla brez zmagovalca, Bešiktaš in Benfica pa z rezultatom 3:3.