Son junak v Londonu, Liverpool doma do lepe prednosti

Liga prvakov 9. Apr 201922:55 > 23:01

Torkov večer je poskrbel za prvi tekmi četrtfinala lige prvakov. Zmag sta se razveslila domačina. Tottenham je z 1:0 ugnal Manchester City, Liverpool pa je bil z 2:0 boljši od Porta.

Obračun v Londonu je hitro poskrbel za iskrice. Že v 11. minuti je sodnik Bjorn Kuipers po ogledu video posnetka pokazal na belo točko za goste. Odgovornost je prevzel povratnik v prvo postavo Manchester Cityja Sergio Aguero, ki pa ni uspel ugnati Huga Llorisa. Preostanek prvega polčasa je bil zelo taktičen, edino priložnost do odmora pa so si priigrali gostitelji. Do strela je prišel Harry Kane, a je bil na pravem mestu Ederson.

Nadaljevanje je bilo bolj dinamično. V 47. minuti je z dobrega položajo preslabo zaključil Raheem Sterling, že minuti zatem pa so preko Heung-Mina Sona zapretili domači. Korejec je sprožil s precejšnje oddaljenosti, žoga pa je švignila mimo vrat sinjemodrih. V 58. minuti je domače presekala poškodba Harryja Kana, ki jo je skupil v dvoboju Fabianom Delphom. Angleški reprezentant je takoj odšepal v slačilnico, počasni posnetek pa je razkril, da je vnovič nastradal gleženj, s katerim je imel Kane v zadnjih letih veliko težav. Mauricio Pochettino je v igro poslal Lucasa Mouro, znova pa so sledile minute brez priložnosti. Do konca tekme so uspeli zapretiti le še gostitelji, ki so se v 78. minuti razveselili tudi edinega gola na tekmi. S solo akcijo se je izkazal Son, ki je z natančnim strelom matiral Edersona.

Manchester City je sicer dobil bitko posesti, v strelih pa je bilo 13:10 za domače, ki so tudi večkrat merili v okvir gola (4:2).

Liverpool prvi del naloge opravil z odliko
Liverpool je na Anfieldu vse opravil že v prvem polčasu. V 5. minuti je za vodstvo poskrbel Naby Keita, v 26. minuti pa je končni rezultat postavil Robert Firmino. V prvem delu je bilo zelo vroče v 30 .minuti, ko je najprej delovalo, da bo Porto imel na voljo enajstmetrovko, a je sodnik Antonio Mateu Lahoz po ogledu posnetko ocenil, da ni šlo za igro z roko. Po kotu je v nadaljevanju akcije za goste zapretil Moussa Marega, ki pa je streljal naravnost v Alissona. Do odmora je za Liverpool še enkrat poskusil Firmino, a meril previsoko.

Na začetku drugega polčasa je Liverpool dosegel še tretji zadetek, ki pa so ga sodniki s pomočjo VAR-a razveljavili zaradi prepovedanega položaja. Do konca obračuna so še dvakrat zapretili gostje, a Marega ni uspel ugnati domačega vratarja.

Porto je bil na koncu občutno manj pri žogi (58:42), a bil kljub temu nevaren. V strelih je bilo 14:9 za Liverpool, v strelih v okvir pa sta bili ekipi izenačeni (3:3)