Remi Juventusa in Ajaxa, zmaga Barce na Old Traffordu

Liga prvakov 10. Apr 201922:21 > 22:37

Na drugih dveh četrtfinalnih tekmah si je Barcelona priigrala majhno prednost, saj so na Old Traffordu slavili z 1:0. V Amsterdamu se je obračun med Ajaxom in Juventusom končal brez zmagovalca z 1:1.

Na obračunu v Amsterdamu so gledalci lahko videli dokaj zanimiv prvi polčas s kar nekaj priložnostmi na obeh straneh. Pri stari dami je dvakrat nevarno zapretil Federico Bernardeschi. Pri domačih sta bila najbolj nevarna Hakim Ziyech in Donny van de Beek, enkrat se je z obrambo izkazal tudi Wojciech Szczesny. No v zaključku prvega dela v 45. minuti pa so gledalci vendarle videli prvi zadetek. Domači Ajax je storil napako na sredini igrišča, žogo je prestregel Cristiano Ronaldo, podaljšal do Cancela, ki mu je hitro poslal visoko žogo pred vrata, kjer je CR7 žogo z glavo zabil v mrežo.

Ajaxa prejeti zadetek ni vrgel s tira, saj so se na zelenico vrnili odločni in že v prvi minuti prišli do izenačenja. Joao Cancelo je storil napako, vse skupaj pa je izkoristil David Neres z odlično odmerjenim strelom. V nadaljevanju so imeli domači veliko več od igre, vendar niso uspeli priti do popolnega preobrata. Proti vratom črno-belih so sprožili kar 12 strelov, Juve je bil v drugem delu povsem neraspoložen.

Na Old Traffordu je Barcelona hitro prevzela pobudo na igrišču in prišla do vodstva v 12. minuti, ko je po strelu Luisa Suareza žogo v lastno mrežo preusmeril Luke Shaw. Katalonci si prav veliko priložnosti niso priigrali, ko pa so bili nevarni se je vselej dobro izkazal David De Gea, ki je zaustavil vse nasprotnikove strele.

Rdeči vragi, ki so bili pričakovano manj pri žogi, so proti vratom Ter Stegna sprožili devet strelov prav vsi pa so leteli mimo vrat. Še zdaleč pa današnja zmaga Barce ne pomeni, da je potnik v polfinale že znan, kajti United je v osmini finala nadoknadil še višji zaostanek s prve tekme proti PSGju.