Valverde: Messi ni mogel igrati na svojem nivoju

Liga prvakov 11. Apr 20191:10 > 1:11

Trener Barcelone Ernesto Valverde je po prvi četrtfinalni tekmi proti Unitedu dejal, da bo njegova ekipa pred povratnim obračunom zelo pozorna, saj se Katalonci zavedajo, kaj so rdeči vragi storili proti PSG-ju. Prvega zvezdnika Lionela Messija pa v teh dneh čakajo dodatni zdravniški pregledi.

Aktualni španski prvak je na Old Traffordu slavil z minimalno zmago z 1:0, potem ko je prvi četrtfinalni obračun proti Unitedu z avtogolom odločil Luke Shaw. Tekmo je med drugimi zaznamovala tudi poškodba Lionela Messija, ki je v prvem polčasu prejel neugoden udarec s strani Chrisa Smallinga.

Več kot očitno je bilo, da Leo po poškodbi ni več mogel igrati na svojem nivoju. To je bil močan udarec. Kakšno je točno zdravstveno stanje bomo izvedeli takoj, ko ga pregledajo klubski zdravniki,” je dejal glavni trener Barcelone Ernesto Valverde.

Barcelona je sicer povedla že v 12. minuti po avtogolu Shawa, a je bil najbolj zaslužen za ta zadetek urugvajski napadalec Luis Suarez. “Vrednost, ki jo v ekipo prinaša Luis ni odvisna od tega ali je bil to njegov zadetek ali od koga drugega,” je dodal trener Barce.

Igralec tekme je postal Gerard Pique, ki je kar štiri leta nosil dres rdečih vragov, preden se je preselil v katalonsko prestolnico: “Bil je popolnoma nagažiran, tako kot vedno. Igral je na visokem nivoju, saj ima United odlične napadalce, on pa jih je še bolje zapiral. Od tu odhajamo zadovoljni. Glede na atmosfero in postavo nasprotnikov je rezultat odlične, a ni bilo lahko. Paziti moramo, da se nam v povratni tekmi ne zgodi to, kar se je PSG-ju,” je zaključil Valverde.