Neres – naslednji Ajaxov dragulj

Liga prvakov 12. Apr 201914:38 > 14:43

Krilni napadalec Ajaxa Brazilec David Neres je z odličnimi igrami pritegnil zanimanje evropskih velikanov, svojo ceno pa še povišal z lepim zadetkom proti Juventusu na prvi četrtfinalni tekmi Lige prvakov.

David Neres je zadel v prvi minuti drugeg polčasa, ko je izenačil na 1:1, potem ko je goste v vodstvo popeljal “predator” Cristiano Ronaldo.

Kot poročajo nizozemski mediji, si Neresa v svojih vrstah želijo videti PSG, Liverpool, Borussia Dortmund, Everton, … Če omenimo samo najbolj zveneča imena. Sodeč po govoricah se njegova trenutna cena giblje okoli 50 milijonov evrov.

A vse ni samo v rokah Neresa, saj bo moral morebitno zeleno luč za prestop sprva prižgati Ajax. Klub iz Amsterdama bo poleti že ostal brez dveh mladih zvezdnikov, ki bosta v klub prinesla ogromno denarja. Mediji namigujejo, da bo Ajax samo s prodajo Frenkieja de Jonga in Matthijsa De Ligta zaslužil več kot 150 milijonov evrov in seveda pošteno napolnil blagajno.

Brazilec je v Ajax prišel leta 2017 iz Sao Paula za 12 milijonov evrov, v nizozemskem prvenstvu pa je letos dosegel 15 zadetkov ob 14 podajah. Za brazilsko reprezentanco je debitiral minuli mesec na prijateljskem obračunu proti Češki v Pragi. Zanimivo, da bi kmalu ostal brez debija, saj se sprva ni javil selektorju Titeju.

Nisem se javil, ker se ne javljam na neznane številke. Toda rešili so me prijatelji in družina, ker so v Braziliji vsi vedeli, da sem dobil povabilo v reprezentanco,” je Neres z nasmeškom na obraz dejal za De Telegraaf.