Guardiola: "Igrali bomo v polfinalu!"

Liga prvakov 15. Apr 201914:58 > 15:00
Clive Rose, Getty Images Sport

Menedžer Manchester Cityja Pep Guardiola je pred povratnim dvobojem četrtfinala Lige prvakov s Tottenhamom povedal, da verjame v preobrat njegove ekipe in v uvrstitev v polfinale.

City je v Londonu proti Spursom izgubil z 1:0, v sredo ob 21h pa bo imel na Etihadu težko nalogo uvrstiti se v prvi polfinale Lige prvakov pod vodstvom španskega trenerja.

“Popolnoma sem prepričan, da bomo igrali v polfinalu Lige prvakov! Tak občutek sem imel že, ko sem gledal posnetek prvega dvoboja, imam ga tudi sedaj. Mogoče se motim, a prepričan sem, da nam bo uspelo,” je povedal Pep Guardiola.

V primeru izpada Španec ne pričakuje ‘konca sveta’.

“Če izpademo, bomo nekaj dni razočarani, potem pa se bomo borili za osvojitev Premier lige in FA Pokala. Morebiten izpad ni razlog za paniko, kajti tudi naslednjo sezono bomo igrali v Ligi prvakov,” je dodal menedžer Cityja.

Klub iz Etihada je v pretekli sezoni izgubil v četrtfinalu proti Liverpoolu, leto poprej pa v osmini finala proti Monacu.

V sezoni 2015/16 je klub pod vodstvom Manuela Pellegrinija prišel v polfinale, kjer ga je izločil kasnejši prvak Real Madrid.