Moura v ekskluzivni druščini izbrancev

Liga prvakov 10. Maj 201912:38 > 12:41
Dan Mullan/Getty Images

Lucas Moura je v sredo Amsterdam zavil v črno in se s hat-trickom za vstop v finale Lige prvakov zapisal v anale najelitnejšega evropskega klubskega tekmovanja.

V torek je nogometni svet šokiral Liverpool, ki je proti Barceloni nadoknadil tri zadetke zaostanka, a to je bilo šele ogrevanje pred razpletom drugega polfinala. Ajax je po zmagi na prvi tekmi vodil tudi na povratni pred svojimi gledalci, na koncu pa ostal brez finalne vstopnice, ki jo je po infarktni končnici osvojil Tottenham.

Heroj Londončanov je postal Lucas Moura, ki se pred tem v izločilnih bojih Lige prvakov še nikoli ni vpisal med strelce. Brazilec je prva dva zadetka zabil v pičlih 204 sekundah, delo pa dokončal v 95. minuti, ko je zabil za veliko zmago Tottenhama s 3:2.

Moura je na Amsterdam Areni postal šele peti igralec v zgodovini, ki je v polfinalu Lige prvakov dosegel hat-trick. Pred njim je to uspelo zgolj Robertu Lewnadowskemu, Alessandru Del Pieru, Ivici Oliću in Cristianu Ronaldu. Ekskluzivna druščina izbrancev, ki je po sredinem večeru dobila novega člana.