Čeferin: Brez soglasja vseh ne bo sprememb!

Alexander Hassenstein/Getty Images

Predsednik Uefe Aleksander Čeferin je znova zatrdil, da v ligi prvakov ne bo sprememb brez prehodnih posvetov z vsemi državnimi zvezami in posameznimi ligaškimi organizacijami.

Uefa trenutno v navezi z zvezo evropskih klubov (ECA) dela na reorganizaciji lige prvakov. Prvotna ideja o zaprti ligi najbogatejših klubov je pričakovano bila slabo sprejeta, zato javnost težko pričakuje, kaj bo Uefa pripravila tokrat.

Nobene odločitve ne bomo sprejeli, brez da bi se pogovorili z vsemi vpletenimi. Nikoli ne bi sprejeli odločitve, ki bi škodovala evropskemu nogometi,” je na sestanku s predstavniki 55 nogometnih zvez v Budimpešti povedal Aleksander Čeferin in dodal: “To bo dolg proces. Radi bi se pogovorili z vsemi, ki so vpleteni. Nikakor ne želimo upoštevati mnenj pridobljenih iz različnih medijskih zapisov.

Po prenovi tekmovalnega sistema naj bi v ligi prvakov igralo 32 ekip, od tega pa bi imelo 24 ekip nastop med elito zagotovljen tudi v naslednji sezoni. Vodstvi nemške in francoske zveze sta ta predlog zavrnili.