UEFA objasnila pozen termin finala Lige prvakov

Catherine Ivill, Getty Images Sport

V primeru poraza ali zmage, bo finale Lige prvakov za Liverpool in Tottenham zgodovinski. Prvič v zgodovini bo Liverpool sklepno dejanje elitnega klubskega tekmovanja odigral meseca junija, UEFA pa je razložila, zakaj se je odločila za tako pozen termin.

Prvič v svoji 127-letni zgodovini bo Liverpool odigral finalni obračun Lige prvakov proti Tottenhamu meseca junija, ko se bodo Redsi za naslov pomerili proti Tottenhamu na stadionu Wanda Metropilitano.

Liverpool je lanski finale proti madridskemu Realu odigral 26. maja, kar je bil najpoznejši termin v zgodovini njihovih nastopov do tistega trenutka.

Za Tottenham je uvrstitev v veliki finale zgodovinski uspeh, saj se bodo varovanci Mauricia Pochettina prvič v klubski zgodovini pomerili za naslov.

Tokrat se finale igra teden dni kasneje kot lani, Liverpool in Tottenham pa sta domače prvenstvo zaključila že 12. maja. Pred najpomembnejšim obračunom sezone bo tako kar tri tedne premora.

Lars Baron/Bongarts/Getty Images

UEFA je podala razloge za tako pozen termin, glavni argumenti, ki ne pijejo veliko vode, pa so “spremenjeni pogoji mednarodnega nogometa”.

“Po spremembah v koledarju mednarodnih obračunov, ki smo jih sprejeli še pred sezono 2014/2015, kot so svojni krogi in manjše število prijateljskih tekem, se je UEFA odločila, da se finale Lige prvakov odigra v karseda poznem terminu pred začetkom reprezentančnih akcij v juniju. V letih velikih tekmovanj je finale mogoče izpeljati le konec maja ali na začetku junija,” so zapisali.