Bayern premagal Atletico, Ludogorets šokiral v Parizu

Liga prvakov 6. Dec 201622:56 > 22:59
Gett Images/ Laurence Griffiths

Pred tekmami zadnjega kroga Lige prvakov v skupinah A, B, C in D sta bili zgolj še dve neznanki - kdo se bo v osmino finala iz skupine A uvrstil kot zmagovalec in kdo bo v trobojo skupine B potegnil krajšo. Poleg Jana Oblaka si je evropsko pomlad zagotovil tudi Miha Mevlja.

Varovanci Carla Ancelottija so že od samega začetka silovito krenili proti golu nasprotnika. Prvo resnejšo priložnost za zadetek pa so si vseeno pripravili Madridčani. Z roba kazenskega prostora je v 10. minuti z leve strani poskusil Yannick Carasco, a se je izkazal vratar domačinov Manuel Neuer. Carrasco je imel novo lepo priložnost v 16. minuti, ko je sprožil z levico po podaji Hernandesa Lucasa. Znova se je izkazal Neuer, ki je žogo po strelu Belgijca ujel v svoje naročje.

Domačini so do gola prišli iz prekinitve. Strelec je bil kar napadalec Robert Lewandowski, ki je z leve strani z desnico fantastično matiral Jana Oblaka s kakšnih 19 metrov. To je bil sicer šele drugi gol, ki ga je Slovenec dobil v skupinskem delu aktualne sezone Lige prvakov, za Lewandowskega pa je bil to drugi zaporedni iz prostega strela. 1:0 je bil tudi končni izid prvega polčasa. V drugem gledalci pravih priložnosti več niso videli in rezultat se ni spremenil.

Na drugi tekmi v tej skupini sta se PSV in Rostov našega Mihe Mevlje razšla brez golov, nekdanji branilec Gorice pa je odigral vseh 90 minut. Rostov si je z osvojeno točko zagotovil nastop v zaključnem delu Evropske lige.V skupini D so Bavarci zasedli drugo mesto in bodo dobili težjega nasprotnika v prihajajočem žrebu. Drugo mesto so sicer zasedle tudi ekipe Benfice, Manchester Cityja in PSGja.

PSG je nepričakovano zgolj remiziral z Ludogoretsom pred domačimi gledalci in Arsenalu prepustil možnost, da z zmago v Švici pride do prvega mesta v skupini. Bolgari so v Parizu dvakrat vodili, PSG se je dvakrat vrnil v igro, a prepozno. V sodniškem dodatku je Di Maria sicer prinesel izenačenje, kar pa ni bilo dovolj za končno zmago v skupini. Arsenal se je medtem poigral z Baslom in ga na krilih Lucasa Pereza, ki je dosegel hat-trick, ugnal s 4:1.

Benfica je doma izgubila proti Napoliju (1:2), a ji je gromozansko uslugo naredil že odpisani Dinamo iz Kijeva, ki je doma razbil Bešiktaš s kar 6:0. Turki so še enkrat več zmrznili, ko je bilo najbolj pomembno in bodo spomladi nadaljevali v Evropski ligi.

Barcelona je na šestih tekmah dosegla kar 20 golov, tokrat pa se je proti Borussiji iz Monchengladbacha izkazal predvsem Arda Turan, ki je dosegel tri gole, enega pa je dodal še Leo Messi. V isti skupini sta se na tekmi, ki ni odločala o ničemer pomerila še Manchester City in Celtic, britanski derbi pa se je končal z 1:1.

PSV in Rostov našega Mihe Mevlje sta se razšla brez golov, nekdanji branilec Gorice pa je odigral vseh 90 minut. Rostov si je z osvojeno točko zagotovil nastop v zaključnem delu Evropske lige.