Zidane: Dortmund je zasluženo prvi

Lukas Schulze, Bongarts

Nogometaši madridskega Reala so se v izločilne boje uvrstili kot drugouvrščena ekipa v skupini, zato bodo pri žrebu potrebovali tudi nekaj sreče.

Kraljevi klub je na včerajšnji tekmi proti Borussiji Dortmund vodil že z 2:0, a so se Nemci vrnili in si z remijem zagotovili prvo mesto v skupini.

Ekipa trenerja Zinedine Zidana že 34 tekem ne pozna poraza, včeraj so izenačili klubski rekord.

“Imeli smo veliko priložnosti, da zabijemo tretji gol, ki bi najverjetneje odločil tekmo. Namesto tega smo Borussiji dovili povratek v tekmo. Dortmund si je s svojimi igrami in zavzetostjo zaslužil prvo mestu v skupini,” je po tekmi povedal Zidane.

Francoski trener je poudaril, da je njegova največja želja, da skupaj z igralci še naprej pišejo zgodovino in podirajo klubske rekorde ter beležijo dobre rezultate.

“Zelo sem vesel, ker je Benzema zabil svoj 50. zadetek v Ligi prvakov. Zadovoljen sem z delo vsakega posameznega igralca. Na igrišče vedno pridemo z željo po zmagi, ki pa je zaradi izvrstnih nasprotnikov ne moremo vedno doseči. Danes nam ni uspelo zmagati, ampak to je nogomet,” je zaključil Zidane.

Žreb parov osmine finala bo v ponedeljek 12. decembra.