V ponedeljek žreb parov osmine finala Lige prvakov

Liga prvakov 8. Dec 201614:28 > 14:37
Foto: Getty Images

Z včerajšnjimi tekami se je zaključil skupinski del Lige prvakov. Borussia se je kot prva ekipa v zadnjih 14 letih na Santiagu Bernabeuu uspela vrniti po zaostanku z 0:2 in za nagrado dobila prvo mesto v skupini. Bobna sta letos zelo izenačena.

Bobna za žreb parov osmine finala Lige prvakov sta letos zelo izenačena. Zdi se, da tako uravnotežena nista bila še nikoli, zato se nam že v prvih izločilnih bojih obeta veliko poslastic.

V prvem bobnu bodo v ponedeljek ob 12. uri Arsenal, Napoli, Barcelona, Atletico Madrid, Monaco, Borussia Dortmund, Leicester in Juventus, v drugem pa PSG, Benfica, Manchester City, Bayern, Bayer Leverkusen, Real Madrid, Porto in Sevilla.

Naj poudarimo, da se v osmini finala med seboj ne morejo pomeriti klubi, ki so igrali v isti skupini in klubi iz istih držav. Lahko pa se zgodi, da bomo že februarja/marca videli polfinalne pare izpred dveh let (Barcelona – Bayern in Real Madrid – Juventus).

Najslabši klub skupinskega dela je Dinamo Zagreb, ki je sezono Lige prvakov sklenil brez osvojene točke in doseženega zadetka na šestih tekmah. Dinamo je šele druga ekipa v zgodovini Lige prvakov, ki je redni del dvakrat zaključil brez točke in tretji klub, ki v skupinskem delu ni dosegel niti enega zadetka. Nazadnje je bil neuspešen Maccabi iz Haife (2009/10), pred tem pa Deportivo (2004/05).