Maribor iz Rejkjavika z zmago, blestel Kronaveter

Liga prvakov 10. Jul 201923:15 > 23:33
NK Maribor/Grega Wernig

Mariborčani so pot v skupinski del Lige prvakov odprli z zmago. Za aktualne državne prvake, ki so s 3:0 premagali Valur so zadetke dosegli Peričić, Hotić in Kronaveter. Povratna tekma bo 17. julija v Ljudskem vrtu. Tudi v neposrednem prenosu na Sportklubu.

V Rejkjavik so aktualni državni prvaki odpotovali malce oslabljeni, saj so doma ostali: poškodovani Luka Zahovič, Felipe Santos, Luka Uskoković in Luka Koblar. Trener Darko Milanič pa se je prav tako odločil, da doma ostanejo Nino Žugelj, Nino Irgolič, Sandi Ogrinec, Amir Derviševič in Gregor Bajde

Otvoritev nove sezone in začetek evropskega popotovanja, so zapisali pri NK Maribor. Izven kadra so pred tekmo izmed potnikov na Islandijo ostali Klinar, Mulahusejnović in Cotman, zaradi poškodb pa še Zahović ter Santos. V začetni enajsterici se je znašel novopečeni očka Dino Hotić, ki se mu je nekaj ur pred tekmo rodil sin Lamin

Mariborčani so imeli več od igre in poskušali, a Valur se je večji del uspešno branil. Ko je marsikdo že pomislil, da se bo prvi polčas končal z 0:0, sta udarila novinca v vrstah slovenskih prvakov.

Prosti strel je izvajal Rok Kronaveter in lepo našel Špira Peričića. Čeprav hrvaški branilec žoge z glavo ni najbolje zadel, je bilo to dovolj za vodstvo vijoličnih in malce bolj miren odhod v slačilnico.

Drugi polčas so Vijolice začele v nespremenjeni enajsterici in v 60. minuti povedle z 2:0 po lepi akciji v katero so bili vpleteni Viler,Kotnik, Kronaveter in strelec zadetka Dino Hotić. Novopečeni očka je zadetek dosegel s strelom v levi spodnji kot islandskega vratarja, Kronaveter pa je zabeležil že svojo drugo asistenco na tekmi.

V 70. minuti so imeli Mariborčani novo lepo priložnost. Kronaveter se je sam znašel pred vratarjem Halldorssonom toda ni uspel povišati prednosti. Štajerci so znova nevarno zapretili v 80. minuti, ko se je ponovila akcija za vodilni zadetek na tekmi. Kronaveter je podal na glavo Peričiću, toda žoga tokrat ni šla v mrežo.

V 85. minuti pa nov zadetek za Maribor. Po prekršku v kazenskem prostoru nad Kramaričem, ki ga je storil Eiriksson je poljski sodnik Krzysztof Jakubik pokazal na belo točko. Iz enajstmetrovke je bil zanesljiv Kronaveter

Valur, Rejkjavik: H. Halldorsson, Hedlund, Sigurbjörnsson, Eiriksson, H. Sigurdsson, Petry (78′ Ingvarsson), K. Sigurdsson, Larusson (76′ Bartalsstovu), Adolphsson (82′ Ingason), Finsen, Pedersen. Klop: Einarsson, Ingason, Omarsson, Bartalsstovu, Ingvarsson, Jonsson, K. Halldorsson. Trener: Olafur Johannesson.

NK Maribor: Pirić, Milec, Ivković, Peričić, Viler, Vrhovec, Cretu, Hotić (83′ Kramarič), Kotnik, Kronaveter, Tavares (75′ Požeg Vancaš). Klop: Handanović, Rajčević, Kolmanič, Pihler, Kramarič, Požeg Vancaš, Mešanović. Trener: Darko Milanič.

Strelci: 0:1 Peričić (42), 0:2 Hotić (60), 0:3 Kronaveter (86, 11m)

Rumeni karton: Cretu (28), Tavares (31), H. Sigurdsson (79), Ivković (82)