Milanič: V igri je bilo preveč nerazpoloženih igralcev

Liga prvakov 8. Avg 201918:24 > 18:31

Mariborčani so na prvi tekmi 3. predkroga za ligo prvakov razočarali. Rosenborg je v Ljudskem vrtu slavil s 3:1, trener vijoličastih Darko Milanič pa je po tekmi zelo odkrito kritiziral igro svojih varovancev.

Trener Maribora je takoj po tekmi povedal: “Razočarali smo. Za nami je težka tekma, v kateri smo, dokler se nismo znašli v zaostanku, kljub slabim rešitvam v napadu še imeli dober nadzor. Imeli smo nekaj poskusov z razdalje, nismo si pripravili izrazitih priložnosti, vendar smo dobro stali proti nasprotniku, ki je dobro zgostil sredino in nam uspešno onemogočil boljše sodelovanje.

Milanič je že na novinarski konferenci pred tekmo opozarjal na prekinitve, Rosenborg pa je prvič zadel prav iz prostega strela, pri katerem bi moral bolje posredovati vratar Maribora Kenan Pirić.

Bilo je ogromno napak. Posredovanje pred prvim golom je bilo slabo, Pirić ni opravil svoje naloge, kot bi moral. Prekršek pred drugim zadetkom je bil popolnoma nepotreben, tudi posredovanje Peričića in Vilerja pri tretjem zadetku ni uspelo,” je dodal Milanič.

Že v prvem polčasu je manjšo poškodbo staknil Andrej Kotnik, ki pa ga je Milanič na zelenici obdržal vse do 85. minute: “Tik pred koncem prvega polčasa je prišlo do poškodbe. Z njim smo vztrajali zaradi njegove nepredvidljivosti. Kljub temu, da se je mučil, je še zmeraj prihajal v situacije, kjer je bil nevaren. Je pa bilo tokrat kar nekaj kandidatov za menjavo, pri katerih se vprašaš, ali je smiselno vztrajati. Če ima eden izmed igralcev slab dan, to lahko rešiš. Če je pa takšnih več, je to najtežje, kar se ti lahko zgodi.

Povratna tekma je na sporedu že v torek, 13. avgusta, ko Mariborčane čaka misija nemogoče. Milanič zatrjuje, da se ekipa ne bo predala: “Zmeraj smo dobri, ko je potrebno izboljšati rezultat. Ne bomo obupali. V tekmo moramo iti bistveno boljši, z več samozavesti in verjamem, da smo lahko boljši. Tudi v Stockholmu smo dokazali, da lahko rezultat spreobrnemo. Tokrat je situacija bistveno težja, vendar ne bomo obupali.