RPV: Glavna razlika je bila naša neučinkovitost

Liga prvakov 14. Avg 201918:57 > 19:05
NK Maribor/Grega Wernig

Mariborčani se po dveh porazih s 3:1 proti Rosenborgu selijo v playoff za evropsko ligo. Na povratnem obračunu je edini gol za vijoličaste dosegel Rudi Požeg Vancaš, ki je o tekmi spregovoril za klubsko spletno stran.

Težko je po porazu govoriti o tem, toda treba je izpostaviti, da nam je uspel izjemen 1. polčas. Imeli smo veliko priložnosti, obetavnih situacij, žal pa je ostalo samo 1:0. Potem pa se je v želji, da povišamo vodstvo, zgodilo to hitro izenačenje. Prišlo je do padca v naši igri, še vedno bi morali zabiti enako število golov v boju za napredovanje, a se je bilo težko vrniti. Potem so nogometaši Rosenborga zadeli še 2x in je bilo naših upov konec,” o dogajanju na stadionu Lerkendal razmišlja Rudi Požeg Vancaš, ki je po prvencu v PLTS dosegel še svoj prvi gol v evropskem tekmovanju.

Mariborčani so v torek odigrali zelo dober prvi polčas, a bili v napadu neučinkoviti. Dve priložnosti je zapravil tudi Požeg Vancaš, Rosenborg pa je nato v drugem polčasu zaigral povsem drugače in vnovič nadigral slovenske prvake.

Sam sem imel še 2 priložnosti, eno mi je vratar ubranil, pri drugi sem preveč okleval. Nismo bili dovolj učinkoviti, pripravili smo si še nekatere priložnosti, polpriložnosti, ki bi se jih dalo izkoristiti. Če bi zadeli še vsaj 1x v 1. polčasu, bi bilo lažje nadaljevati in tekma bi lahko šla v povsem drugo smer.

Najdražja okrepitev v zgodovini Maribora glavno razliko med tekmecema po 180 minutah boja vidi v izkoriščanju priložnosti: “Na obeh tekmah so tekmeci izkoristili skoraj vse svoje priložnosti, pri nekaterih situacijah imeli tudi nekaj sreče. Nam to ni uspelo, kot bi moralo uspevati. Na tem nivoju je to treba početi boljše. Norvežani so zasluženo napredovali, mi pa se moramo usmeriti k naslednjim tekmam.

V lovu na evropsko jesen se bo Maribor zdaj srečal z bogatim bolgarskim velikanom, Ludogorcem. Slednji si je napredovanje v playoff za evropsko ligo zagotovil že na prvi tekmi, ko je New Saintse iz Walesa odpihnil s 5:0.

Po porazu na Norveškem se je treba hitro pobrati in pozabiti na to izkušnjo. Analizirati moramo slabe zadeve, da jih odpravimo, izvleči in zapomniti pa si je treba pozitivna spoznanja. Predvsem je treba preprečiti, kar se nam dogaja, ko prelahko dobivamo zadetke in iti samozavestno v obe tekmi. To bi bila velika zadeva za nas, za slovenski nogomet. Upam, da nam uspe. Ker si zaslužimo. Pokazali smo v 1. polčasu, česa smo zmožni. Če bomo to prenesli v vseh 180 minut play-offa, se lahko uvrstimo v skupinski del. Najprej pa bodo misli le pri sobotni prvenstveni tekmi v Celju,” za konec še dodaja Požeg Vancaš.