Liverpool po enajstmetrovkah premagal Chelsea

Liga prvakov 14. Avg 201920:38 > 23:10
Michael Regan, Getty Images

Carigrad je gostil tekmo Uefinega superpokala, v kateri sta se pomerila Chelsea in Liverpool. Po rednem delu je bil rezultat 1:1, izenačeno pa je bilo tudi po podaljšku (2:2), zato so odločale enajstmetrovke.

Uvod obračuna je bil fantastičen. Obojni so v tekmo krenili napadalno, zato smo spremljali fantastičen prvi polčas. Prvo priložnost si je v 16. minuti priigral Liverpool. V nevarnem položaju se je znašel Mohamed Salah, ki pa ga je zaustavil Kepa Arrizabalaga. Šest minut zatem so prvič zapretili tudi nogometaši Chelseaja. Pedro si je pripravil prostor za strel, Londončane pa je od vodstva ločilo le nekaj centimetrov, saj je Španec stresel prečko. V 29. minuti je po kotu do strela prišel Virgil van Dijk, a bil za las nenatančen, v 36. minuti pa smo vendarle videli prvi gol. V prostor je sijajno podal Christian Pulišić, z mirnim zaključkom pa se je izkazal Olivier Giroud. Do konca polčasa je Pulišić še sam zatresel mrežo Adriana, ki je v vratih Liverpoola zamenjal Alissona Beckerja, a je bil zadetek razveljavljen zaradi prepovedanega položaja.

Jürgen Klopp je na začetku drugega dela v igro poslal Roberta Firmina, prav ta menjava pa je bila zadetek v polno. Že v 48. minuti je pravl Firmino pred vrati našel Sadia Maneja, ki je izenačil. V 50. minuti je nevarno poskusil še Fabinho, a je ostalo pri 1:1. Sledile so mirne minute, saj so se tako eni kot drugi v drugem polčasu odločili za previdnejše nadaljevanje. Po nekaj menjavah na obeh straneh je v 75. minuti znova zapretil Salah, a se je z obrambo izkazal Kepa, ki je po odbiti žogi še enkrat noro reagiral in strel Van Dijka poslal v okvir gola, žoga pa se je na koncu odkotalila v varno cono. Do konca rednega dela srečanja je za Chelsea zapretil še Pedro, ki je streljal previsoko, videli pa smo tudi še en gol, ki pa so ga sodnice vnovič upravičeno razveljavile. Mladenič v modremMason Mount je sicer dobro vtekal, a bil v prepovedanem položaju.

Tekma se je nato zavlekla v podaljšek, v katerem smo najprej videli gol Liverpoola. V 95. minuti je zadel Mane, ki ga je znova našel Firmino, še do konca prvega dela podaljška pa je Chelsea izenačil pred Jorginha, ki je uspešno izvedel enajstmetrovko. Do konca podaljška je bil nevarnejši Chelsea, a so Tammy Abraham, Mount in Pedro zaman lovili gol za zmago.

Tudi enajstmetrovke so bile zelo izenačene. Tako eni kot drugi so bili natančni vse do pete serije, ko je Salah poskrbel za pritisk, pod katerim se je zlomil Abraham. Adrian se je izkazal z obrambo in Liverpool se je razveselil prve lovorike v tej sezoni.