Samo Zvezda in Real Madrid nista udarila na gol

Liga prvakov 19. Sep 20198:22 > 8:23
Denis Doyle/Getty Images

Crvena zvezda in Real Madrid sta edini moštvi, ki v sinočnji nogometni akciji v Ligi prvakov nista uspela vpisati niti enega strela v okvir vrat nasprotnika.

Alexander Hassenstein, Getty Images

Za aktulanega srbskega prvaka Crveno zvezdo niti ni tako presenetljivo, da v prvi tekmi prvega kroga nove sezone Lige prvakov proti Bayernu iz Münchena ni vpisala strela v okvir vrat nasprotnika, saj so bili Bavarci absolutni favoriti in na koncu slavili s 3:0, pa čeprav so se rdeče-beli dobro držali vse do zaključka tekme, v katerem so dobili dva zadetka.

Na drugi strani pa imamo zvezdniško ekipo Zinedina Zidana, ki je prav tako izgubila s 3:0 proti Paris Saint-Germainu in v tekmi tudi ni vpisala strela v vrata Keylorja Navasa. Dvakrat so sicer strejali v okvir vrat in celo zadeli, a je bil v obeh primerih zadetek razveljavljen.

V prejšnjem “mandatu” na klopi galaktikov je francoski trener blestel v elitnem klubskem tekmovanju, tokrat pa brez nekaterih nosilcev igre (manjkali so Luka Modrič, Marcelo, Sergio Ramos, Nacho, Marco Asensio, …) niso imeli nikakršnih možnosti za zmago na Parku Princev. Olajševalna okoliščina za Real je tudi ta, da v naslednjih dveh krogih poraz bržčas ni tako verjeten, saj sta v skupini poleg PSG-ja in Reala še Galatasaray in Club Brugge.