Messi bo spet počival, OUT za tekmo proti Interju

Liga prvakov 26. Sep 201913:15 > 13:26
Alex Caparros/Getty Images

Argentinski superzvezdnik in član Barcelone Lionel Messi bo zaradi vnovične poškodbe izpustil tekmo Lige prvakov proti Interju, je danes sporočil katalonski klub.

Prejemnik nagrade FIFA Best za najboljšega nogometaša sezone Lionel Messi ima v tej sezoni ogromno težav s poškodbami. Najprej si je poškodoval mečno mišico v pripravljalnem delu sezone, ko se je Barca pripravljala na Japonskem in v ZDA, izpustil uvodne tekme La lige in Lige prvakov, zdaj pa je poškodba še enkrat udarila.

Iz katalonskega kluba so danes sporočili, da bo zaradi nove poškodbe prepone v predelu dimelj Messi zagotovo izpustil tekmo prihodnji teden proti milanskemu Interju v Ligi prvakov, še vedno pa ni jasno, kdaj se bo argentinski nogometaš lahko vrnil na zelenice.

Messi je torej ravno rehabilitiral poškodbo mišice, v zadnji tekmi proti Valladolidu pa igral 45 minut in vpisal asistenco ob zadetku Antoina Griezmanna, a zaradi težav v drugem polčasu ni igral.

Zadnji dve tekmi je Messi začel iz klopi, Ernesto Valverde ga je kot rezervo v igro poslal proti Borussiji iz Dortmunda v LP in proti Granadi v domačem prvenstvu.

Zdravniška služba Barcelone pa je po poročanjih španskih medijev zaskrbljena zaradi stanja Messija, obenem pa ne vedo, kako bo njegovo telo reagiralo na novo terapijo.