Toča golov na Anfieldu, Barca vendarle strla Inter

Liga prvakov 2. Okt 201922:45 > 22:53
Clive Brunskill Getty Images

Evropski prvak Liverpool je zabeležil prvo zmago v novi sezoni Lige prvakov. Doma so po razburljivi tekmi s 4:3 v drugem krogu skupine E premagal Salzburg. Barcelona je na derbiju skupice F na Camp Nouu premagala Inter z 2:1.

Redsi so po več kot dobre pol ure vodili že s 3:0 in izgledalo je, da bodo tekmo brez težav tudi dobili. Toda Biki se niso predali za kar so bili nagrajeni, ko so prišli do izenačenja na 3:3.

Prvi gol na tekmi je v deveti minuti dosegel bivši nogometaš Salzburga Sadio Mane potem, ko sta si s Firminom lepo izmenjala podajo. V 25. minuti so Redsi povišali na 2:0, ko je zadetek dosegel Andrew Robertson. Na 3:0 je v 36 minuti povišal Mohamed Salah, ki je prvi prišel do odbite žoge.

Toda Avstrijci so se vrnili. V 39. minuti je Južnokorejec Hee Chan Hwang po podaji Enocka Mwepuja dosegel zadetek za 3:1. To je bil tudi rezultat polčasa. V drugem polčasu je v 56. minuti Salzburg še znižal zaostanek. Do gola je prišel Takumi Minamino. V 60. minuti, zgolj štiri minute po prihodu v igro pa je zadel norveški čudežni deček 19-letni Erling Haaland

Devet minut kasneje je nalet gostov prekinil Salah, ki je dosegel še drugi zadetek na tekmi. Znova pa je asistenco zabeležil Firmino.

Obe ekipi imata zdaj tri točke in zasedata drugo in tretje mesto v skupini. Napoli je pri štirih, Genk ima eno.

Derbi skupine F med Barcelono in Interjem je pripadel Kataloncem, ki so slavili z 2:1. Nerazzurri so sicer prvi prišli v vodstvo. Že v tretji minuti je do prvenca v Ligi prvakov prišel Argentinec Lautaro Martínez. Barcelona je imela prevlado tekom celotnega srečanja toda do izenačenja so Katalonci prišli šele v 58. minuti, ko je iz roba kazenskega prostora Samirja Handanovića premagal Luis Suarez

V 84. minuti je Leo Messi lepo našel Luisa Suareza, ki se je še drugič vpisal med strelce. Ekipa Ernesta Valverdeja ima zdaj štiri točke in je druga v svoji skupini. Inter z eno točko pa se nahaja na tretjem mestu.

V skupini H je Ajax s prepričjivih 3:0 premagal Valencio v gosteh in vknjižil drugo zmago v letošnji sezoni.

Zmago je napovedal fantastičen zadetek Hakima Ziyecha. Žoga se je po njegovem strelu od prečke odbila v gol nemočnega vratarja Jasperja Cillessena. Na 2:0 so Nizozemci povedli v 34. minuti, ko se je med strelce vpisal Quincy Promes. Devet minut prej so imeli Netopirji možnost priti do izenačenja toda Dani Parejo je zapravil enajstmetrovko.

Vprašanje zmagovalca je bilo odločeno po zadetku Donnya van de Beeka v 67. minuti. Ogromno zaslug za zadetek gre Dušanu Tadiću, ki je s podajo lepo našel 22-letnega Nizozemca.

Na drugi tekmi skupine je Chelsea z 2:1 v gosteh premagal francoski Lille. Modri so v vodstvo prišli v 22. minuti prek Tammya Abrahama. Domači so izenačili v 33. minuti, ko je bil natančen Victor Osimhen. Do konca polčasa zadetkov navijači niso videli. V drugem polčasu je v 77. minuti prve tri točke v novi sezoni Londončanom zagotovil Willian. Asistenco pa je zabeležil mladi Hudson-Odoi, ki je v igro vstopil zgolj 10. minut prej namesto Reeca Jamesa.

V skupini H je zdaj na prvem mestu Ajax, ki ima 6 točk. Na drugem in tretjem mestu sta Chelsea in Valenica s po tremi. Brez točk in na zadnjem mestu je Lille.

V skupini G je Zenit s 3:1 premagal Benfico.

Domači so v vodstvo prišli v 22. minuti prek Artema Dzyube. Ruskemu napadalcu je asistiral Magomed Ozdoev potem, ko se je pri Benfici na robu kazenskega prostora poigraval Ljubomir Fejsa in izgubil žogo.

Avtogol Rubena Diasa v 70. minuti je pomenil, da je tekma za Zenit praktično že dobljena. V 78. minuti je zmago Zenita zgolj še potrdil Sardar Azmoun. Končnih 3:1 in s častni zadetek za Benfico je dosegel Raul De Tomas v 85. minuti. Zgolj štiri minute potem, ko je prišel v igro namesto Harisa Seferovića.

Na dvoboju med Leipzigom in Lyonom so zmago z 2:0 odnesli gostje iz Francije. V 11. minuti je do zadetka prišel Memphis Depay. V drugem polčasu je v 65. minuti zmago Lyonu zagotovil Martin Terrier

Na prvih dveh mestih v skupini sta po dveh krogih Zenit in Lyon, ki imata štiri točke. Leipzig ostaja pri treh, Benfica pa na zadnjem mestu brez točke.