Conte: Razočaran sem nad Skomino, podlegel je pritisku

Liga prvakov 3. Okt 20192:03 > 2:05
Emilio Andreoli, Getty Images Sport

Inter je do 58. minute srečanja proti Barceloni na stadionu Camp Nou vodil z 1:0, v tistem trenutku in v 84. minuti pa je Luis Suarez dosegel zadetka in zadal poraz ekipi Antonia Conteja, ki je bil po obračunu zelo nezadovoljen tudi s slovenskim sodnikom Damirjem Skomino.

V prvem polčasu je Inter v gosteh pri Barceloni odigral skoraj poplnih 45 minut srečanja, za nameček pa je vodil z 1:0. Italijanski klub je povedel že v 3. minuti, v nadaljevanju prvega polčasa pa imel malo morje priložnosti, a jih varovanci Antonia Conteja niso izkoristili.

Italijanski strateg je bil po tekmi več kot očitno razočaran nad porazom, glavni krivec v njegovih očeh pa je bil slovenski sodnik Damir Skomina.

“Zaslužili smo si več, veliko več. Morali bi izkoristiti nekatere priložnosti, ki smo si jih pripravili. Barcelono smo držali pod resnim pritiskom in to dolgo časa. Dolgo so držali žogo v nogah samo zaradi posesti. Morali bi zaključiti svoje delo, a so oni v drugem polčasu dvignili tempo, nekateri naši igralci so bili že utrujeni, veliko število tekem je terjalo davek. Moramo se izboljšati, a po porazu nikoli ne smeš biti zadovoljen,” je pričel Conte, ki ga je zmotilo predvsem to, kako je Skomina vodil tekmo. Zaradi razprave s četrtim sodnikom med tekmo, je Skomina Conteju pokazal tudi rumeni karton.

“Precej jezen sem. Nerad rečem to, a bile so situacije, ki so bile naklonjene le eni ekipi in šle le v eno smer. Že od začetka tekme mi sojenje ni bilo všeč. Ne želim preveč govoriti o tem, a sam sem z njihove strani začutil pritisk, ki mi ni bil všeč. Na sodniških dresih je zapisana beseda ‘spoštovanje’, zato sem tudi sam sodnikom dejal, da ga morajo pokazati obema ekipama in da morajo nujno to pokazati vsem igralcem, ki so tu le zato, da bi igrali nogomet. Skomina je mednarodni sodnik in ima mnogo izkušenj, v minuli sezoni je sodil finale Lige prvakov. On ni nekdo, ki bi lahko podlegel atmosferi stadiona Cam Nou.”