Atletico z golom Morate do zmage, Dinamo remiziral

Liga prvakov 22. Okt 201920:48 > 20:56
Gonzalo Arroyo Moreno, Getty Images Sport

V torek se je začel 3. krog skupinskega dela lige prvakov. Tudi tokrat smo videli dva obračuna ob 18.55. Atletico Madrid je doma z 1:0 ugnal Bayer iz Leverkusna, Dinamo iz Zagreba pa je v Ukrajini remiziral s Šahtarjem iz Donecka.

Atletico, v dresu katerega je Jan Oblak znova zaklenil svoja vrata, je bil vso tekmo tisti, ki je narekoval ritem igre, a je Bayer z odlično igro v obrambi dolgo bil v igri za točko. Dolgo časa smo čakali na trenutek odločitve in ga dočakali v 78. minuti, ko se je po predložku s strelom z glavo izkazal Alvaro Morata in colchonerosom pristreljal tri točke.

Svojo bero točk je v 3. krogu obogatil Dinamo iz Zagreba, ki je na gostovanju pri Šahtarju remiziral z 2:2. Petar Stojanović je v dresu zagrebškega velikana odigral vseh 90 minut. Gostitelji so sicer z golom Konopljanke povedli v 17. minuti, nato pa so gostje prišli do preobrata. Najprej je zadel Olmo, v 60. minuti pa je 11-metrovko izkoristil Oršić. Končni rezultat je 15 minut zatem postavil Dodo.